Obálka audioknihy Život ve staletích: 13. století

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023
Série: Život ve staletích

HISTORIE JAKO NA DLANI. PŘEHLEDNĚ A POUTAVĚ.

Další díl ojedinělého projektu známého historika a oblíbeného spisovatele, který představuje život v českých zemích od doby knížecí až do konce feudalismu.

Jak vypadala krajina 13. století? A kdo byli její obyvatelé? Kolika let se dožívali, na jaké nemoci trpěli? Jak spolu vycházeli čeští a němečtí kolonisté? Poznáme významné stavby na našem území a budeme sledovat počátky gotiky, zakládání měst a jejich rozkvět. Byli naši předci tak nároční na bydlení a odívání, jako jsme my? Co znamenaly chrámy pro tehdejší lidi a jaká byla jejich spiritualita? Jako úlohu přičítali vzdělání, jak se bavili a jak milovali? Na tyto i další otázky odpovídá historik Vlastimil Vondruška. Díky propojení své odborné erudice a vypravěčského umění vzniklo ojedinělé dílo, které všem zájemcům přehledně a současně zajímavě přiblíží jedno z nejvýznamnějších období českých dějin.

VLASTIMIL VONDRUŠKA
Český historik, publicista a spisovatel, autor mnoha historických detektivních příběhů. Dosud publikoval více než čtyřicet historických románů. Vedle knih s „vyšetřovatelem“ Oldřichem z Chlumu píše i historické epopeje z období Přemyslovců, Lucemburků a husitství. Svou erudici historika uplatňuje i v sérii Život ve staletích. Patří k nejprodávanějším a nejoblíbenějším českým autorům. Za své dílo byl oceněn Zlatou stuhou IBBY, cenou knihovníků SUK a získal sedm cen čtenářů nakladatelství MOBA. Kromě literatury patří mezi jeho zájmy horolezectví, cestování, štípání dřeva, fotografování a pes.

ALEŠ PROCHÁZKA
Absolvent DAMU, šestnáct let strávil v Divadle pod Palmovkou, kde zazářil v desítkách rolí. Dnes působí zejména v Divadle na Vinohradech. Jeho tvář znají diváci z řady televizních seriálů, mimo divadlo se nejraději věnuje rozhlasové tvorbě. V dabingu propůjčil svůj výrazný hlas mnoha hvězdám – Tomu Hanksovi, Kevinu Spaceymu, namluvil i agenta Coopera v kultovním seriálu Twin Peaks nebo Severuse Snapea v sérii filmových adaptací příběhů o Harrym Potterovi.

Nahrávka vznikla podle knihy Vlastimila Vondrušky Život ve staletích - 13. století vydané nakladatelstvím MOBA v roce 2010. Autorská spolupráce Alena Vondrušková. Copyright © Vlastimil Vondruška 2010, 2022. Režie, zvuk Vratislav Hubička. Čtou Aleš Procházka, Vlastimil Vondruška. Zvukové předěly Ondřej Morcinek. Vyrobilo studio Soundguru. Technická redakce Jaroslav Janda. Design a grafická úprava obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., v roce 2023.

Audiokniha Život ve staletích: 13. století, autor Vlastimil Vondruška, čte autor a Aleš Procházka.

Série Život ve staletích

Obálka audioknihy Život ve staletích: 12. století