Obálka audioknihy Život ve staletích: 14. století

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023
Série: Život ve staletích

JAK SE ŽILO LIDEM VE 14. STOLETÍ?

Další díl ojedinělého projektu známého historika a oblíbeného spisovatele, který představuje život v českých zemích od doby knížecí až do konce feudalismu. Kniha popisuje proměnu společnosti ve 14. století.

Ve třetím dílu cyklu Život ve staletích přibližuje autor proměnu společnosti ve 14. století. Jak vypadala tehdejší krajina? Byla jiná než dnes? A kdo ji obýval? O čem tehdejší lidé přemýšleli, jaké měli starosti, v jakých domech žili? Jak byly zařízeny hrady a jak venkovská či městská obydlí? Do čeho se naši předkové oblékali a jaký důraz přikládali módním výstřelkům? Co se dozvíme o morální autoritě církve ve 14. století? Nemnoho pěkného. Po dřívějším upevnění moci nastává morální úpadek části duchovenstva a s tím přichází krize. 14. století je dobou snad největších katastrof a společenských otřesů celého středověku. Je poučné a zároveň napínavé dozvídat se bližší podrobnosti, uvažovat o souvislostech, příčinách a následcích…

VLASTIMIL VONDRUŠKA
Český historik, publicista a spisovatel, autor mnoha historických detektivních příběhů. Dosud publikoval více než čtyřicet historických románů. Vedle knih s „vyšetřovatelem“ Oldřichem z Chlumu píše i historické epopeje z období Přemyslovců, Lucemburků a husitství. Svou erudici historika uplatňuje i v sérii Život ve staletích. Patří k nejprodávanějším a nejoblíbenějším českým autorům. Za své dílo byl oceněn Zlatou stuhou IBBY, cenou knihovníků SUK a získal sedm cen čtenářů nakladatelství MOBA. Kromě literatury patří mezi jeho zájmy horolezectví, cestování, štípání dřeva, fotografování a pes.

MARTIN ZAHÁLKA
Český herec a dabér. Po studiu činoherního herectví na pražské DAMU byl v angažmá ve Státním divadle v Brně a následně v Divadle J. K. Tyla v Plzni. Působí v Divadle na Vinohradech. Ztvárnil mnoho rolí v televizních inscenacích, seriálech i filmech (Anděl Páně, Obsluhoval jsem anglického krále, Zdivočelá země nebo Četnické humoresky). Jako zkušený dabér propůjčil svůj hlas například hercům Dwaynu Johnsonovi, Forestu Whitakerovi nebo Deanu Norrisovi.

Nahrávka vznikla podle knihy Vlastimila Vondrušky Život ve staletích - 14. století vydané nakladatelstvím MOBA v roce 2011. Autorská spolupráce Alena Vondrušková. Copyright © Vlastimil Vondruška 2011. Čtou Martin Zahálka, Vlastimil Vondruška. Režie, zvuk Nikolaj Ivaskiv. Technická redakce Martin Novotný. Vyrobilo studio Soundguru. Design a grafická úprava obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., v roce 2023.

Audiokniha Život ve staletích: 14. století, autor Vlastimil Vondruška, čte autor a Martin Zahálka.

Série Život ve staletích

Obálka audioknihy Život ve staletích: 12. století