Obálka audioknihy Pohádkovník

Interpret: Aňa Geislerová
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2019

Aňa Geislerová, Barbora Poláková, Patrik Děrgel, Václav Jílek, Jiří Suchý z Tábora, Jakub Prachař Hudba Václav Trojan Hrají Václav Hudeček (housle), Pavel Drešer (akordeon), Lubomír Brabec (kytara)...

Pohádkovník je plný kouzelných příběhů a hereckých hvězd! Pohádkovník je strom, který se sází každoročně během Noci s Andersenem. Podle této akce, pořádané Národní knihovnou České republiky vždy 1. dubna, získal celý náš nový komplet jméno. Vše se odvinulo od nápadu oslovit mladé, vynikající herce a požádat je o jejich milované pohádky, na které buď vzpomínají z dětství, nebo je nyní s chutí čtou vlastním dětem.

Aňa Geislerová čte Povídání o pejskovi a kočičce Josefa Čapka, kapitolu z Pipi Dlouhé punčochy Astrid Lindgrenové či Andersenovo Děvčátko se sirkami, Barbora Poláková načetla úvodní kapitoly z Petra Pana, Václav Jílek pohádku O princezně Jasněnce a ševci, který létal od Jana Drdy, Jakub Prachař načetl pohádku z Werichova Fimfára, Jiří Suchý z Tábora Karafiátovy Broučky a Patrik Děrgel příběh nazvaný Jak byla vosa Marcelka ráda, že je.

V pozoruhodném výběru se zde nyní potkávají pohádky laskavé i smutné, ironické i přívětivé, drsné i jemné. Ty všechny ovlivnily naše protagonisty v dětství tak, že je nyní radostně předávají dalším generacím jako zásadní poklady. Audiokniha vychází ve spolupráci s Nocí s Andersenem www.nocsandersenem.cz

Povídání o pejskovi a kočičce
1. O pyšné noční košilce
2. Jak si pejsek s kočičkou dělali k svátku dort

Broučci
3. Broučkovy studie
4. První přátelství u kamen
5. První výlet

České pohádky
6. O princezně Jasněnce a ševci, který létal

Petr Pan (Peter Pan)
7. Přichází Petr
8. Ztracený stín
9. Pojďte, poletíme!
10. Děvčátko se sirkami

Jak byla vosa Marcelka ráda, že je
11. Jak se vosa Marcelka seznámila s Jarunem a Marunem
12. Jak byla vosa Marcelka ráda, že je
13. Slavík a růže

Fimfárum
14. Král měl tři syny

Audiokniha Pohádkovník aneb Herci čtou své oblíbené pohádky Audiokniha vychází ve spolupráci s Nocí s Andersenem www.nocsandersenem.cz.