Pohádkovník

Interpret: Aňa Geislerová
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2019

Audiokniha Pohádkovník aneb Herci čtou své oblíbené pohádky Audiokniha vychází ve spolupráci s Nocí s Andersenem www.nocsandersenem.cz.

Aňa Geislerová, Barbora Poláková, Patrik Děrgel, Václav Jílek, Jiří Suchý z Tábora, Jakub Prachař Hudba Václav Trojan Hrají Václav Hudeček (housle), Pavel Drešer (akordeon), Lubomír Brabec (kytara)...

Pohádkovník je plný kouzelných příběhů a hereckých hvězd! Pohádkovník je strom, který se sází každoročně během Noci s Andersenem. Podle této akce, pořádané Národní knihovnou České republiky vždy 1. dubna, získal celý náš nový komplet jméno. Vše se odvinulo od nápadu oslovit mladé, vynikající herce a požádat je o jejich milované pohádky, na které buď vzpomínají z dětství, nebo je nyní s chutí čtou vlastním dětem.

Aňa Geislerová čte Povídání o pejskovi a kočičce Josefa Čapka, kapitolu z Pipi Dlouhé punčochy Astrid Lindgrenové či Andersenovo Děvčátko se sirkami, Barbora Poláková načetla úvodní kapitoly z Petra Pana, Václav Jílek pohádku O princezně Jasněnce a ševci, který létal od Jana Drdy, Jakub Prachař načetl pohádku z Werichova Fimfára, Jiří Suchý z Tábora Karafiátovy Broučky a Patrik Děrgel příběh nazvaný Jak byla vosa Marcelka ráda, že je.

V pozoruhodném výběru se zde nyní potkávají pohádky laskavé i smutné, ironické i přívětivé, drsné i jemné. Ty všechny ovlivnily naše protagonisty v dětství tak, že je nyní radostně předávají dalším generacím jako zásadní poklady. Audiokniha vychází ve spolupráci s Nocí s Andersenem www.nocsandersenem.cz

Série Noc s Andersenem