Obálka audioknihy Malý princ

Interpret: Viktor Antonio
Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2020

Na motivy světového bestselleru Antoine de Saint-Exupéryho přichází Malý princ jako původní český muzikál. Náš příběh sleduje cestu dvou hlavních hrdinů za neodvratným naplněním jejich osudů. Ilustruje tuto cestu neobvykle barevnými a optimisticky laděnými výlety do dříve neztvárněných hudebních směrů. Díky hudbě, hercům a zpěvákům se přeneseme do světa fantazie, ať už se jedná o podivné planety nebo jejich ještě podivnější obyvatele.

Planetu Zemi reprezentuje nejen poušť, ale také kantýna korsického letiště, odkud Exupéry startoval ke své poslední misi. Příběh samotného Exupéryho i Malého prince dojímá celý svět už po desítky let, a proto chceme touto cestou oslavit i my 120. výročí narození velkého snílka a velkého člověka Antoine de Saint-Exupéryho, který nyní přichází k velkým i malým posluchačům ve velkolepém muzikálovém provedení.

DANIEL BARTÁK hudba a hudební aranžmá
"Je velkým omylem považovat toto dílo za pohádku nebo za žánr pro děti, jelikož jeho myšlenky a metafory většinou překvapí a zasáhnou zejména dospělé. Tuto knihu jsem si zamiloval už v mládí a nikdy mě nepřestane překvapovat její nadčasovost a moudrost. Nápad, že by to mohl být krásný muzikál, přišel už v roce 2014, nicméně vše má svůj čas a smysl, stejně tak, jako muzikál Malý princ."

RICHARD BERGMAN texty písní a scénář
"Příběh o malém princi je pro mě bible ve tvaru srdce. Je ikonou mého já, zároveň i krásnou a živou předlohou pro moji existenci na tomto světě. Žiju na překrásné modré planetě, a přesto každou noc hledím na noční nebe a hledám tu nejzářivější hvězdu. Planetku malého prince."

VÍT POKORNÝ producent, scénář a režie
Malý princ je jako snový rébus, který může každý luštit po svém, a lidé ho luští už po několik generací. Z většiny zpracování mám ale deprimující pocit, a to jsem chtěl úplně otočit. Naším záměrem bylo interpretovat podstatu Malého prince tak, aby z příběhu byla cítit radost, upřímnost a láska k životu. Ostatně láska je osou každého dobrého příběhu a Malý princ dostává tímto muzikálovým zpracováním zcela nový rozměr. Rozměr plný naděje, která nehasne stejně, jako princova hvězda.

Malý princ – Viktor Antonio
Pilot Exupéry – Vojtěch Dyk
Domýšlivec – Jiří Korn
Král – Josef Vojtek
Růže – Ivana Korolová
Had – Tomáš Trapl
Byznysmen – Martin Pošta
Zeměpisec – Jan Ježek
Liška – Dita Hořínková
Lampář – Daniel Barták
Pijan – Jiří Untermüller
Pilot Jules – Jaromír Dulava
Pilot Etien – Radek Kuchař
Trio růží – Sára Milfajtová, Gabriela Urbánková, Simona Tlustá
Hostinský – Zdeněk Zelenka
Hlas rádia Corsé – Vít Pokorný

Audiokniha Malý princ obsahuje muzikálové zpracování slavného příběhu. Účinkují Viktor Antonio, Vojtěch Dyk, Jiří Korn a další.