Obálka audioknihy Něfo

Interpret: Jiří Lábus
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2021

MYRTA MÍRNÁ MÁ JASNO – CHCI NĚFO!
ALE CO TO JE?

Myrta má všechno, na co si vzpomene. Jenže mít všechno jí pořád ještě není dost. Její rodiče, manželé Marcel a Miriam Mírní jsou velmi milí, zdvořilí, až stydliví. Oba pracují v knihovně a milují knihy. Jejich dcera Myrta je ovšem jejich pravým OPAKEM. Myrtini trpěliví rodiče však udělají cokoli, jen aby jejich dceruška byla šťastná. Když Myrta prohlásí, že chce NĚFO, je tu jen jediný problém… Co je NĚFO? Rodiče Mírní se pustí do pátrání v zaprášených svazcích encyklopedie netvorů v tajných strašidelných sálech knihovny, jen aby to zjistili. Vypraví se dokonce do neprobádaného nitra nejdivočejší džungle, kde se ukrývají nevídaní živočichové. Bude ale jejich zoufalá snaha korunována úspěchem?

DAVID WALLIAMS
Britský herec a scénárista, spolutvůrce populární komediální série Little Britain (Malá Velká Británie), za kterou se svým kolegou Mattem Lucasem obdržel tři ceny BAFTA a British Comedy Award. V roce 2008 napsal svou první knihu pro děti. Literární kritici jej dnes označují za nového Roalda Dahla a jeho vypravěčsky brilantní příběhy s překvapivou pointou a černým humorem dávají tomuto označení za pravdu. Na kontě má vedle titulů, které vydává Tympanum jako audioknihy, například tituly Kluk v sukních, Krysburger, Ďábelská zubařka nebo Příšerná teta.

JIŘÍ LÁBUS
Domácí herecká stálice, jeden z nejvýraznějších českých herců své generace. Ztvárnil mnoho rolí v seriálech i filmu, jmenujme například Arabela; Slunce, seno, jahody; Amerika; Zapomenuté světlo. Již tři desítky let je hvězdou divadla Ypsilon. Spolu s dlouholetým hereckým partnerem Oldřichem Kaiserem se stali synonymem osobitého humoru, který si diváci oblíbili prostřednictvím televizních pořadů Možná přijde i kouzelník, Ruská ruleta nebo Zeměkoule.

Nahrávka vznikla podle knihy Davida Walliamse Něfo vydané nakladatelstvím Argo v roce 2021. Text copyright © 2019 by David Walliams. Originally published by HarperCollins Publishers under the title FING. Z anglického originálu Fing vydaného nakladatelstvím HarperCollins Publishers v roce 2017 přeložila Veronika Volhejnová. Translation © 2021 by Veronika Volhejnová. Čte Jiří Lábus. Režie a zvuk Pavel Kadlec. Hudba Mario Buzzi a Soundguru. Technický redaktor Jan Koukal. Vyrobilo studio Soundguru. Illustrations copyright © Tony Ross, 2019. Cover lettering of author’s name copyright © Quentin Blake, 2010. Photo of the autor © Simon Emmett 2016. Design obalu pro CD Matěj Čadil. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2021.

Audiokniha Něfo – další k popukání zábavný, poněkud tajuplný příběh o neuvěřitelně laskavých rodičích a jejich děsivě příšerné dceři napsal fenomenální David Walliams a načetl nepřekonatelný Jiří Lábus.