Odbila dvanáctá hodina

Koupit za 249 Kč Cena včetně DPH

Délka: 5 h 32 min
Interpret: Lukáš Hlavica
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2020
Typ souboru: MP3
Velikost: 312 MB

Audiokniha Odbila dvanáctá hodina obsahuje pohádkové příběhy od autora Otfrieda Preußlera. Čte Lukáš Hlavica.

Třikrát třináct nejzajímavější lidových pověstí o pokladech a jejich strážcích, o kouzelnících a čarodějnicích, o strašidlech a duších

Lidové pověsti vypráví o neslýchaných událostech, o podivuhodných úkazech, o ohromujících zvratech, šťastných náhodách, ranách osudu. Co za tím asi vězí? Slepá náhoda, zásah vyšší moci? Boží milost nebo lest Satanova? Otázky a zas otázky, na které lidová pověst může odpovědi nanejvýš naznačit. Ale možná spočívá její zvláštní kouzlo právě v tom, že mnohé ponechá zahaleno tajemstvím. Třikrát třináct nejkrásnějších a nejzajímavější lidových pověstí o pokladech a jejich strážcích, o kouzelnících a čarodějnicích, o strašidlech a duších, které se tradují na pomezí Saska, Čech, Slezka a Lužice.

OTFRIED PREUßLER
Pocházel ze severních Čech, kam jeho předci přišli už v 15. století coby skláři. Narodil se v Liberci v roce 1923 jako syn učitele. Za války se dostal do sovětského zajetí, v němž strávil pět let. Po propuštění odešel do Bavorska, kam byla jeho rodina odsunuta. Patří k nejznámějším světovým autorům dětské literatury, napsal přes třicet knih, které byly přeloženy do více než padesáti jazyků. Obdržel za ně bezpočet cen a vyznamenání. Čeští čtenáři znají zejména jeho knihy Malá čarodějnice, Vodníček, Malé strašidýlko nebo Čarodějův učeň.

LUKÁŠ HLAVICA
Herec a režisér. Prošel nejdříve Národním a Vinohradským divadlem, poté na čtyři roky zakotvil jako režisér v Dejvickém divadle. Dlouhodobě spolupracuje s Českým rozhlasem, věnuje se dabingu a účinkoval v televizních inscenacích (Specialita šéfkuchaře, Ty jsi vrah, Jasnovidec aj.)

Nahrávka vznikla podle knihy Otfrieda Preußlera Odbila dvanáctá hodina vydané nakladatelstvím Argo v roce 2018. Otfried Preußler, Zwölfe hat’s geschlagen © 1973, 2017 by Thienemann in Thienemann Esslinger Verlag GmbH, Stuttgart. Z německého originálu Zwölfe hat’s geschlagen, vydaného nakladatelstvím Thienemann, přeložila Eva Pátková. Translation © Eva Pátková, 2018. Čte Lukáš Hlavica. Hudba David Pravda. Režie, střih a mastering David Pravda. Vyrobilo studiu Soundguru. Ilustrace na obálce © Barbora Mottlová. Grafická úprava obalu pro CD Matěj Čadil. Foto interpreta © Francis Koenig. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2020.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma