Obálka audioknihy Krkonošská pohádka 1 - Jak Trautenberk pytlačil v Krakonošově revíru

Krkonošská pohádka 1 - Jak Trautenberk pytlačil v Krakonošově revíru

Božena Šimková

Interpret: Jiří Klem
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2011
Série: Krkonošská pohádka

Krkonošská pohádka spisovatelky Boženy Šimkové si už několik desetiletí drží prvenství mezi televizními večerníčky. Patří totiž stále k nejoblíbenějším. Její zvukovou verzi natočil Supraphon v letech 2000 a 2001, tedy v době, kdy už nebylo možné dodržet původní televizní obsazení, ale bylo zřejmé, že její popularita neopadla.
Jistě kvůli hereckým výkonům i skvělému zvukovému zpracování s původní hudbou Vadima Petrova.

Obsah:
1. Jak Trautenberk pytlačil v Krakonošově revíru
2. Jak Trautenberk topil Krakonošovým bukem
3. Jak chtěl Trautenberk sojčí peříčko
4. Jak Kuba utekl ke Krakonošovi
5. Jak chtěl Trautenberk dát Kubu na vojnu

Krkonošská pohádka 1 - Jak Trautenberk pytlačil v Krakonošově revíru – kultovní pohádky z Krkonoš Boženy Šimkové. Na audioknize tak účinkují Hana Maciuchová, Jaroslav Satoranský, Bronislav Poloczek, Jiří Klem, Petr Kostka.

Série Krkonošská pohádka