Medvídek Pú

Koupit za 269 Kč Cena včetně DPH

Délka: 6 h 38 min
Interpret: Vojtěch Kotek
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2020
Typ souboru: MP3
Velikost: 374 MB

Audiokniha Medvídek Pú obsahuje příběhy neobyčejného medvídka a jeho přátel, které si získaly srdce malých i velkých čtenářů na celém světě. Autor Alan Alexander Milne, čte Vojta Kotek.

Medvídek Pú je dobrosrdečný popleta, milovník medu, který rád skládá písně a je vždycky ochotný pomoci. Někdy mu k tomu ale jeho vlastní síly nestačí a tak povolá na pomoc své přátele. A dobrodružství je rázem na světě! Zamračený oslík Ijáček, statečné Prasátko, velký dobrák Tygr, důležitý organizátor Králíček a hlavně lidský chlapec Kryštůfek Robin zažívají ve Stokorcovém lese dny plné legrace a fantazie.

Klasické dětské vyprávění prokládané básničkami a písničkami vychází nově v novém originálním podání Vojty Kotka, které strhne všechny malé a rozměje ty větší.

ALAN ALEXANDER MILNE
Narodil se v Londýně, na Westminster School a Trinity College v Cambridge studoval matematiku. Už při škole se začal věnovat psaní a společně s bratrem Kennethem publikoval články pod zkratkou AKM. Jeho práce si záhy všiml přední britský humoristický časopis Punch, do něhož začal Milne přispívat. Svým působením pomohl časopisu Punch zbavit se nálepky těžkopádného plátku s prvoplánovým humorem a etabloval se také jako autor divadelních her a detektivek. V průběhu první světové války se Milne připojil k britské armádě a po jejím skončení sepsal protiválečnou knihu Peace with Honour (1934). V roce 1913 se oženil s Dorothy de Selincourtovou a o sedm let později se jim narodil syn Christopher Robin. Největší slávu pak autorovi přinesly příběhy o medvídkovi Pú (Winnie-the-Pooh), jejichž hlavními hrdiny jsou chlapec Kryštůfek Robin, pojmenovaný po autorově synovi, a zvířecí postavičky inspirované jeho skutečnými plyšovými hračkami. Tvorbou ilustrací k příběhům se ujal kreslíř Ernest H. Shepard. Obrovský úspěch jeho příběhů pro děti se stal Milneovi spíše překážkou – nálepky autora dětské literatury se mu již nikdy nepodařilo zbavit. Po Milneho smrti byla práva na Púovy postavičky prodána společnosti Walt Disney, která následně vytvořila na motivy jeho knih řadu animovaných filmů.

VOJTA KOTEK
Pochází z divadelnické rodiny, jeho otec Václav Kotek byl hercem v divadle Járy Cimrmana a maminka Alena vystudovala produkci na DAMU. Už od dětství účinkoval v řadě televizních filmů, inscenací a seriálů a věnoval se dabingu – proslavil ho zejména dabing čaroděje Harryho Pottera. Příležitost v celovečerním hraném filmu mu přinesly snímky Únos domů (2002) režiséra Ivana Pokorného a role Rendyho ve filmu Snowboarďáci (2004) Karla Janáka. V roce 2019 pak zazářil v roli Františka Štěpána Lotrinského, manžela císařovny, v historické minisérii Marie Terezie. Jako filmový režisér debutoval celovečerním filmem Padesátka (2016). Vedle herectví se věnuje moderování a hraje na baskytaru v hudební skupině TH!S. Pro Tympanum načetl audioknihy Jakub a obří broskev (2019) a Restaurant na konci vesmíru (2020).

Nahrávka vznikla podle knih Alana Alexandera Milneho Medvídek Pú a Púovo zátiší vydané nakladatelstvím Albatros v roce 1984. Text Copyright © Text by A. A. Milne. Copyright under the Berne Convention. Z anglického originálu Winnie-The-Pooh a The house at Pooh corner, vydaného nakladatelstvím Methuen & Co. Ltd. v Londýně v roce 1926, přeložila Hana Skoumalová. Translation © Hana Skoumalová, 1984. Čte Vojtěch Kotek. Režie Zuzana Burianová. Zvuk Rostislav Koňařík. Hudba Mario Buzzi. Illustrations copyright © Peter Uchnár, 2019. Grafická úprava obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha, v roce 2020.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma