Obálka audioknihy Ted Bundy, vrah po mém boku

Ted Bundy, vrah po mém boku

Ann Rule

Interpret: Karolína Půčková
Vydavatel: Jota
Vydáno: 2023
Velikost: 1.32 GB

KOMPLETNÍ PORTRÉT NEJBRUTÁLNĚJŠÍHO SÉRIOVÉHO VRAHA AMERIKY.

Kniha spisovatelky Ann Rule, Ted Bundy, vrah po mém boku, je naprosto jedinečná ve své ohromující intimitě a popírá stejně děsivě jako v době svého vzniku naši představu, že bychom přece samozřejmě poznali, kdyby mezi námi žilo monstrum, pracovalo vedle nás a tvářilo se, že je jedním z nás.

S mrazením stupňujícím se s každou další stránkou sledujeme, jak si autorka začala postupně uvědomovat, že její citlivý spolupracovník z krizové linky Ted Bundy je ve skutečnosti jedním z nejděsivějších sériových vrahů Ameriky. Bundy se doznal k zabití nejméně šestatřicet mladých žen po celých Spojených státech a za tři z těchto vražd byl nakonec odsouzen k smrti na elektrickém křesle. Autorka čerpá mimo jiné i ze své korespondence s Bundym, jež trvala až do doby krátce před jeho popravou. Daří se jí udržovat v rovnováze svůj hluboce osobní pohled na věc a svou roli kriminální reportérky při honu po brutálním sériovém vrahovi – geniálním a charismatickém Bundym, o němž si myslela, že ho zná. Touto nezapomenutelnou kronikou Bundyho života, jeho případu a jejich vzájemného vztahu, Ann Rule změnila směřování literárního žánru true crime.

ANN RULE
Ann Rule (1931 – 2015) byla oblíbená americká spisovatelka žánru true crime. Pracovala jako policistka a byla velmi vzdělaná v oborech psychologie a kriminologie. Kniha Ted Bundy, vrah po mém boku byla pro její kariéru ta nejdůležitější. V době, kdy začala na knize pracovat a sbírat informace, nebyly ještě vraždy vyřešené. V průběhu psaní vyšlo najevo, že onen sériový vrah je Bundy, její kamarád, což jí poskytlo naprosto unikátní postavení mezi autory true crime.

Ann Rule obdržela dvě ceny Anthony Awards a třikrát byla nominována na Edgar Awards. Je považována za průkopnici žánru true crime, tak jak jej známe dnes.

KAROLÍNA PŮČKOVÁ
Karolína Půčková se narodila 8.2.1996 v Praze, kde rovněž vystudovala obor Herectví a moderování. V umění má ráda pestrost. Vidět ji můžete převážně na divadle. Je členkou spolku 3D Company, SpoluHra, Didiart, ale objevuje se i na jiných pražských scénách. Také se věnuje zpěvu a hře na kytaru. Zkouší flamenco, skládá a píše, převážně do šuplíku. Od malinka miluje mluvené slovo i dabing. Je bývalou elévkou Českého rozhlasu. Práce hlasového interpreta je pro ni odměnou a možností vždy se něčemu novému přiučit.

Nahrávka vznikla podle knihy Ann Rule Ted Bundy, vrah po mém boku vydané Nakladatelstvím JOTA v roce 2022. Copyright © Ann Rule, 1980, 1989, Afterword Copyright © Ann Rule, 1986, 20th Anniversary afterword Copyright © Ann Rule, 2000, The Final Chapter Copyright © Ann Rule, 2009. Z anglického originálu The Stranger Beside Me přeložila Helena Hartlová. Translation © Helena Hartlová, 2022. Audiokniha © Nakladatelství JOTA, s. r. o., 2023. Čte Karolína Půčková. Hudba, režie, střih a mastering Michal Kurfürst. Vydalo Nakladatelství JOTA, s. r. o., v roce 2023.

Audiokniha Ted Bundy, vrah po mém boku, autorka Ann Rule, čte Karolína Půčková.