Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Radhostův meč

Radhostův meč

Juraj Červenák

Délka: 9 h 39 min
Interpret: Martin Finger
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022
Série: Černokněžník díl 2
Typ souboru: MP3
Velikost: 544 MB

Černokněžník Rogan vstupuje do boje s temnými mocnostmi

Slovanská fantasy, kde na pozadí historických i legendárních událostí ožívá epický příběh plný krutých bojů, kouzel a zrady, jež změní osudy všech.
Rogan se z vůle Černoboha vrátil z Lesa věčnosti, knížectví mrtvých, aby ve světě smrtelníků válčil s běsy a s temnými mocnostmi. Nejdříve však jako potomek černokněžnického rodu musí vyrvat posvátný Krvavý oheň z pařátů ďábelských Belbohových uctívačů. K tomu bude potřebovat své dědictví, meč válečného boha Radhosta. Pátrání po prastaré zbrani ho zavede daleko na západ, kde kmen Čechů ohrožují Lučané vedení démonickým knížetem Vlastislavem. Černokněžník a jeho druhové, vědma Mirena a vůdce záhrobní vlčí smečky Goryvlad, musí čelit nejen svým vlastním nepřátelům, ale navíc se připletou i do války, která otřese trůnem přemyslovských knížat.

Druhá kniha série Černokněžník, jejíž první díl Vládce vlků získal nominaci na Cenu Akademie Sci-fi, fantasy a hororu.

JURAJ ČERVENÁK
Slovenský redaktor, filmový recenzent, spisovatel fantasy a historických románů, tvořící také pod pseudonymem Thorleif Larssen. Od svého literárního debutu v roce 1993 vydal na dvě desítky knih, většinu z nich ve slovenštině i češtině, ale též polštině, ruštině či angličtině. Jeho fantasy tvorba je charakteristická motivy čerpajícími ze slovanské mytologie, proslul knihami o barbaru Conanovi, černokněžníku Roganovi, staroruském bohatýrovi Iljovi Muromcovi a o českém legendárním hrdinovi Bivojovi. Je držitelem mnoha žánrových ocenění včetně Ceny Fantázie a Ceny o nejlepší fantasy a třikrát obdržel Cenu Akademie sci-fi, fantasy a hororu v kategorii Nejlepší česká a slovenská kniha roku. V jeho tvorbě je zřetelný postupný odklon od fantastiky k čistě historickým příběhům.

MARTIN FINGER
Český divadelní, filmový, televizní a rozhlasový herec. Vrchol jeho dosavadní kariéry zažil v Pražském komorním divadle, kde pod vedením režiséra Dušana Davida Pařízka získal dvakrát Cenu Alfréda Radoka za hlavní role v inscenaci Světanápravce a v Kafkově Procesu. Od roku 2012 je členem hereckého souboru Činoherního klubu v Praze, kde byl od sezony 2020/2021 jmenován uměleckým šéfem. V televizi například ztvárnil roli vyšetřovatele v oceňované sérii Herec. Za herecký výkon ve filmu Jana Hřebejka Odpad město smrt byl nominován na Českého lva. Obdržel Cenu české filmové kritiky za nejlepší mužský herecký výkon ve filmu Ondřeje Sokola Krásno.

Audiokniha Radhostův meč obsahuje druhý díl fantasy série Černokněžník. Autor Juraj Červenák, čte Martin Finger.

více

Série Černokněžník

Obálka audioknihy Vládce vlků
Vládce vlků
Obálka audioknihy Radhostův meč
Radhostův meč
Obálka audioknihy Krvavý oheň
Krvavý oheň

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma