Obálka audioknihy Vládce vlků

Vydáno: 2021
Série: Černokněžník díl 1

JEHO OSUDEM NENÍ JEN POMSTA

Temný epos, v němž na pozadí skutečných historických událostí ožívá svět slovanských hrdinů, čarodějů, ale i tajemných rituálů, bohů a strašlivých běsů.

Černý Rogan je legendární lukostřelec z osobní družiny vogastohradského knížete Vlastibora. Téměř deset let bojoval v žoldu Karla Velikého v kruté válce, jež rozvrátila říši Avarů, divokých nájezdníků z podunajských rovin, ale protože po konečném vítězství požadoval od svých žoldáků přechod od pohanství ke křesťanství, Rogan odmítl a tím zanikl nejen jeho nárok na odměnu, ale i možnost dále v žoldu zůstat. Na vlastní pěst se proto vydává do temných lesů v povodí řeky Hron. Žene ho nenávist a chuť se pomstít. Byť to tak doopravdy vypadá, jeho skutečným osudem ale není jen pomsta. V cestě za poznáním temných sil v něm a dědictví po předcích se musí vydat až na hranici svých možností. Nebude však putovat sám…

JURAJ ČERVENÁK
Slovenský redaktor, filmový recenzent, spisovatel fantasy a historických románů, tvořící také pod pseudonymem Thorleif Larssen. Od svého literárního debutu v roce 1993 vydal na dvě desítky knih, většinu z nich ve slovenštině i češtině, ale též polštině, ruštině či angličtině. Jeho fantasy tvorba je charakteristická motivy čerpajícími ze slovanské mytologie, proslul knihami o barbaru Conanovi, černokněžníku Roganovi, staroruském bohatýrovi Iljovi Muromcovi a o českém legendárním hrdinovi Bivojovi. Je držitelem mnoha žánrových ocenění včetně Ceny Fantázie a Ceny o nejlepší fantasy a třikrát obdržel Cenu Akademie sci-fi, fantasy a hororu v kategorii Nejlepší česká a slovenská kniha roku. V jeho tvorbě je zřetelný postupný odklon od fantastiky k čistě historickým příběhům.

MARTIN FINGER
Český divadelní, filmový, televizní a rozhlasový herec. Vrchol jeho dosavadní kariéry zažil v Pražském komorním divadle, kde pod vedením režiséra Dušana Davida Pařízka získal dvakrát Cenu Alfréda Radoka za hlavní role v inscenaci Světanápravce a v Kafkově Procesu. Od roku 2012 je členem hereckého souboru Činoherního klubu v Praze, kde byl od sezony 2020/2021 jmenován uměleckým šéfem. V televizi například ztvárnil roli vyšetřovatele v oceňované sérii Herec. Za herecký výkon ve filmu Jana Hřebejka Odpad město smrt byl nominován na Českého lva. Obdržel Cenu české filmové kritiky za nejlepší mužský herecký výkon ve filmu Ondřeje Sokola Krásno.

Nahrávka vznikla podle knihy Juraje Červenáka Vládce vlků vydané nakladatelstvím Václav Soukup – WALES v roce 2011. Text copyright © Juraj Červenák, 2011. Translation © Robert Pilch, 2011. Čte Martin Finger. Režie, zvuk Vratislav Hubička. Hudba Jakub König. Vyrobilo studio Soundguru. Cover illustration © Michal Ivan. Grafická úprava obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2021.

Audiokniha Vládce vlků obsahuje první díl fantasy série Černokněžník. Autor Juraj Červenák, čte Martin Finger.

Série Černokněžník

Obálka audioknihy Vládce vlků