Obálka audioknihy Krvavý oheň

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023
Série: Černokněžník díl 3

Ovládne Černý Rogan démonický meč a stane se vyvoleným bojovníkem?

Černý Rogan, kdysi proslulý zabíječ Avarů, se z vůle bohů vrátil ze záhrobí. Dědic černokněžnického rodu získal démonický meč Krutomor a míří na kouzly opředenou Kančí horu. V tamější svatyni jeho předků čeká Krvavý oheň, zdroj čarodějné moci. Než jej však bude moci ovládnout a stát se tak vyvoleným bojovníkem s temnými mocnostmi, čeká ho válka s uctívači nepřátelského Belboha. Ve třetím dílu série, odehrávajícím se v povodí řeky Moravy, v oblasti dnešní Olomouce a Jeseníků, svede řada postav z předcházejících románů Vládce vlků a Radhostův meč svou poslední bitvu. Juraj Červenák skloubil svět slovanských mýtů, kouzel a bohů s historickými fakty, ozvěnami místního folkloru a pečlivě nastudovanými archeologickými fakty.

Třetí část úspěšné trilogie Černokněžník, v němž autor skloubil svět slovanských mýtů s reálnou historií, folklorem a archeologickými fakty.

JURAJ ČERVENÁK
Slovenský spisovatel, autor historických románů, detektivek a fantasy, filmový recenzent a redaktor časopisů Fantázia, Pevnost a DVD mag. Žije v Košicích. Publikuje ve slovenštině, češtině a polštině. Po ukončení studia na gymnáziu v roce 1992 prošel různými povoláními od člena strážní služby až po vedoucího kina či pracovníka na oddělení kultury městského úřadu. Od roku 2005 je profesionálním spisovatelem a publicistou. Knižně debutoval v roce 1993, od té doby vydal přes tři desítky knih. Prosadil se jako autor historické fantasy se slovanskými motivy. Autorovým komerčně nejúspěšnějším dílem je cyklus dobových detektivek Kapitán Stein a notář Barbarič o vyšetřování zločinů za vlády Rudolfa II. Je držitelem několika žánrových ocenění.

MARTIN FINGER
Herec a umělecký šéf Činoherního klubu. Pochází ze Šumperka. Záliba v autorském divadle ho dovedla ke studiu herectví na DAMU, kde na něj měl největší vliv Ivan Vyskočil. Školu absolvoval v roce 1997. Vzápětí dostal angažmá v Národním divadle, nicméně jeho další cesta brzy směřovala do Činoherního studia v Ústí nad Labem. Od roku 2002 do roku 2012 byl členem souboru Divadla Komedie. Získal dvě Ceny Alfréda Radoka za titulní roli ve hře Thomase Bernharda Světanápravce a za Josefa K. v Kafkově Procesu. Jeho herecký výkon ve filmu Slovo byl oceněn Křišťálovým glóbem na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. Popularitu si získal v televizním seriálu Ulice a jako kapitán Plíšek v Devadesátkách. Kromě divadla se věnuje filmu, televizi a rozhlasu, namlouvá také audioknihy.

Nahrávka vznikla podle knihy Juraje Červenáka Krvavý oheň, vydané nakladatelstvím Václav Soukup – WALES v roce 2014. Text copyright © Juraj Červenák, 2014. Ze slovenského originálu Krvavý oheň přeložil Robert Pilch. Translation © Robert Pilch, 2014. Čte Martin Finger. Režie, zvuk Nikolaj Ivaskiv. Zvukové předěly Jakub König. Technická redakce Jaroslav Janda. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky © Michal Ivan. Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2023.

Audiokniha Krvavý oheň obsahuje třetí díl fantasy série Černokněžník. Autor Juraj Červenák, čte Martin Finger.

Série Černokněžník

Obálka audioknihy Vládce vlků