Mobilní hit Dead Cells se rozšiřuje o nové levely
25. 5. 2021 13:18 | Martin Havlíček

Mobilní hit Dead Cells se rozšiřuje o nové levely

Hra Dead Cells vyšla na mobilech v minulém roce a po úspěchu na PC a konzolích sebevědomě nasadila cenovku 229 Kč. Cože? Více než dvě stovky za mobilní hru, když se „konkurence“ většinou dá stáhnout zdarma?! Pokud jste se nechali zlákat nadšenými recenzemi, a nakonec do mobilní hry své peníze přeci jen investovali, věříme, že nelitujete. Dead Cells skýtá desítky hodin zábavy a díky prvku náhodného generování levelů se jen tak neomrzí.

Víte, že… Za aplikace, hry, ale taky za nákupy her na Google Play a App Store nemusíte platit kartou? Pokud „kreditku“ nemáte nebo se ji zdráháte zaregistrovat v online obchodě, můžete si zvolit platbu přes operátora. Nákup aplikace se objeví ve vašem měsíčním vyúčtování!

Dead Cells bývá někdy označována jako roguevania, tedy mix roguelike a metroidvanie. Co to znamená v praxi? To, že je zasazena do otevřeného světa, který se náhodně generuje. Každý level je tak v podstatě unikát. To je důležité, protože v Dead Cells se po zabití vracíte na úplný začátek – a umírat budete hodně často! I když ale začínáte od píky, můžete snadno získat nové schopnosti a zbraně, které jste objevili při minulém průchodu hrou. Také vám zůstávají některé schopnosti, s jejichž pomocí se rychleji dostanete do nových prostředí.

Vývojáři na hře neustále pracují a nebývá výjimkou, že s aktualizací se objeví i nějaký ten nový obsah. Nedávno se hra rozrostla také o placený dodatek s názvem Bad Seeds, který rozšiřuje už tak bohatý obsah Dead Cells. Především přidává tři nové biomy, což jsou prostředí, v nichž se generují levely. Dilapidated Arboretum budí dojem romantické zahrádky, ale jen do té doby, než narazíte na první masožravou rostlinu. Následuje bažina a pokud přežijete, zavítáte také do hnízda, kde na vás čeká obří boss.

Cestou potkáte řadu nových nepřátel. Houbové lidi, obří klíšťata nebo jakési démony, kteří vždy útočí po dvou. Pokud budete mít štěstí, můžete najít i nové zbraně. Například ostré vějíře, foukačku nebo naši oblíbenou kosu. Za stovku spousta obsahu a hodiny zábavy. Přesně ve stylu Dead Cells!