Pozadí stránky
Pozadí stránky

5 průvodců se slevou 40 %, díky kterým si léto v Česku opravdu užijete
19. 6. 2020 13:55 | Patricie Kolohnátková

5 průvodců se slevou 40 %, díky kterým si léto v Česku opravdu užijete

Šumava, filmová Praha i tipy na výlety s dětmi

Kdyby nepřišla mimořádná opatření, většina z nás by už teď přemýšlela, jaké plavky zabalí na dovolenou k moři nebo co v konkrétní zahraniční destinaci ochutná a uvidí. Letošní léto ale bude jiné než ostatní roky, a tak většina z nás stráví dovolenou i prázdniny s dětmi u nás. A to je skvělé! Jde totiž o ideální čas na prozkoumání naší krásné země. Zvlášť, když víte, kam vyrazit a co hledat. S tím vám poradí průvodci, které jsme pro vás vybrali a které si nyní můžete stáhnout se slevou 40 %. Najdete v nich zaručené tipy třeba pro objevování ukrytých míst v naší metropoli, zjistíte, kde zažijete větší než malou dávku adrenalinu, a dozvíte se, jak si prázdniny plnými doušky užijete jak vy, tak i vaše děti. A až se začnete trochu nudit, výlety po stopách českých pohádek, filmů a seriálů vám zaručeně vrátí do žil novou touhu objevovat.

5 průvodců se slevou 40 %, díky kterým si léto v Česku opravdu užijete

Kolektiv autorů: Ověřeno rodiči

Žánr: Cestopis, místopis I Hodnocení na Databázi knih: 90 %

Cestování je velmi vzrušující, naplňující a oči otevírající zkušenost, pokud ale máte malé děti, rázem se z něj stává úplně jiná disciplína. Protože zatímco dřív vám bylo úplně fuk, jestli budete na oběd v restauraci čekat půl hodiny a dětská hřiště, která jste míjeli, jste přehlíželi jako lán, najednou se ukazuje, že právě tyhle detaily hrají největší roli. K tomu, aby se prázdniny s malými dětmi nestaly spíš katastrofou, vám napomůže e-kniha Ověřeno rodiči.

Jak název napovídá, kolektiv autorů má ve své smečce malé uličníky, a tak vám dá celou řadu nedocenitelných tipů. A protože znají cestování s dětmi jak doma, tak i v zahraničí, po přečtení by vás toho na dovolené nemělo moc překvapit. Mimo jiné se dozvíte, jak naplánovat výlety, jak předejít trablům, jak zabavit děti a jak si zkrátka společně užít čas až do poslední sekundy.

5 průvodců se slevou 40 %, díky kterým si léto v Česku opravdu užijete

Radek Laudin: Procházky Prahou filmovou

Žánr: Naučná literatura, umění I Hodnocení na Databázi knih: 87 %

Obecná škola, Saturnin, ale také Záhada hlavolamu nebo Pan Tau. Na poznávání našeho hlavního města se dá nahlížet z různých úhlů. Někdo preferuje moderní umění a jiní nikdy nevynechají jedinečné klenoty, které Prahu zapsaly na seznam světového dědictví UNESCO. Možná ale také hledáte zapomenutá místa nebo ta, která znáte z pláten kin a televizních obrazovek. Jestli tomu tak je, vezměte si na toulky po metropoli průvodce Procházky Prahou filmovou od novináře Radka Laudina.

Autor vám ukáže město ze zcela nového pohledu. Podíváte se tak třeba do zahrady, kde se točila legendární masožravá Adéla, co nevečeřela, anebo tam, kde kotvil Saturninův hausbót. Procházky Prahou filmovou jsou jedinečným pohledem na hlavní město, který ocení všichni filmoví fanoušci, ale i ti, kdo si na naši Matičku stověžatou chtějí projít tak trochu jinak.

5 průvodců se slevou 40 %, díky kterým si léto v Česku opravdu užijete

Jakub Turek: Outdoorový průvodce - Šumava a okolí

Žánr: Naučná literatura, cestopis I Hodnocení na Databázi knih: Bez hodnocení

Toužíte po troše adrenalinu anebo jen chcete krásný rodinný výlet na kole? Jak říká spisovatel Jakub Turek a kolektiv autorů, kteří se na sérii e-knih pod hlavičkou Outdoorový průvodce podíleli, nevšední a vzrušující zážitky na vás čekají úplně všude. Jen je třeba vědět, kam za nimi vyrazit.

V e-knize Šumava a okolí se pak dozvíte, že i v jedné z nejoblíbenějších oblastí Čech můžete zažít spoustu adrenalinu. Ale také vidět dechberoucí přírodní krásy. Prozkoumáte hluboké lesy, rozsáhlá rašeliniště nebo stovky potůčků, ze kterých se právě na Šumavě rodí Vltava, Vydra nebo Otava. Podíváte se také k Černému a Čertovu jezeru, do Boubínského lesa, na Prášilské jezero nebo Modravské slatě.

Další outdooroví průvodci Jakuba Turka se slevou 40 %

5 průvodců se slevou 40 %, díky kterým si léto v Česku opravdu užijete

5 průvodců se slevou 40 %, díky kterým si léto v Česku opravdu užijete

Radek Laudin: Po stopách českých filmů a pohádek

Žánr: Naučná literatura, cestopis, umění I Hodnocení na Databázi knih: 87 %

Nadchnout malé cestovatele není občas vůbec jednoduché. Co když jim ale řeknete, že je cílem cesty hrad, kde pykal za svoji ješitnost sám Petronel z Anděla Páně? Novinář Radek Laudin ale do e-knihy Po stopách českých filmů a pohádek zařadil cílů daleko víc. Proto se můžete projít po chodbách, kde to tolik slušelo Popelce i princezně Ladě anebo na vlastní oči spatřit chalupu, ze které se vyráželo za dobrodružstvím v pohádce Tři bratři. Vidět pak můžete i místa ze seriálů Doktor Martin nebo První republika.

Díky e-knize Po stopách českých filmů a pohádek můžete zkrátka vstoupit do míst, která důvěrně znáte, ale osobně jste je ještě nenavštívili. „Naprosto parádní kniha, která je doplněna o krásné fotografie!“ napsala na server Databáze knih cleopatra11.

5 průvodců se slevou 40 %, díky kterým si léto v Česku opravdu užijete

Ivan Klich: Vyhlídky nad přítoky Vltavy

Žánr: Cestopis, místopis, mapy a atlasy I Hodnocení na Databázi knih: Bez hodnocení

Ivan Klich je dalším ze spisovatelů, který zná naši krásnou republiku jako své boty. Je autorem celé řady publikací o výletech a jednou z nich jsou i Vyhlídky nad přítoky Vltavy. Průvodce vás provede po celkem 64 známých i méně známých místech, odkud jsou řeky nejkrásnější, a těšit se tak můžete na vyhlídky nad Lužnicí, Sázavou, Berounkou a Otavou.

V e-knize nechybí spousta fotografií a nedocenitelné jsou také informace ke každé vyhlídce. Nechybí popis přístupu k místu (autem, autobusem, na kole nebo pěšky), výřez z turistické mapy s vyznačenou trasou, GPS souřadnice vyhlídky stejně jako celá řada zajímavých informací o každé z lokalit.