Tenhle playlist na Spotify zachraňuje životy!
6. 9. 2019 9:44 | Martin Havlíček

Osvícení lékaři z nemocnice NewYork-Presbyterian dostali geniální nápad. Vytvořili playlist na Spotify, kam zařazují písničky vhodné pro masáž srdce. Co písnička, to je jiný žánr a interpret. Ale jedno mají společné – tempo 100 úderů za minutu. Stejné tempo se udává i pro masáž srdce v rámci první pomoci. Už chápete tu spojitost

TIP! Aktivujte si Spotify Premium na O2 a získáte 3 měsíce služby zdarma. Nemluvě o výhodách plynoucí z předplatného Premium: hudba bez reklam, možnost přeskakovat písničky, offline přehrávání, vysoká kvalita zvuku a mnoho dalšího.

Samozřejmě nikdo nečeká, že v kritické situaci začnete „ladit“ Spotify a hledat ten správný soundtrack pro oživování člověka, jejž právě skolil infarkt. Jde spíš o to, přiblížit lajkům správné tempo srdeční masáže. Co se hudebních žánrů týče, playlist je velice pestrý. Pokud ohrnujete nos nad Justinem Bieberem, třeba vás zaujme Phil Collins, Michael Jackson nebo třeba Modest Mouse. A kdo ví, třeba si song budete jednou v hlavě přehrávat, až budete někomu zachraňovat život.