Nejnovější hra od Nintenda vyjde v létě. Někteří hráči už ji testují
10. 6. 2019 13:58 | Martin Havlíček

Mario na telefonu? Před pár lety něco nemyslitelného. Vždyť Nintendo má svoji vlastní kapesní konzoli, tak proč by mělo vytvářet hry pro konkurenční platformu v podobě mobilů?

Nevíme, co management v Japonsku donutilo ke změně názoru (že by obří zisky některých mobilních her?), každopádně od roku 2016 Nintendo vyrábí i hry pro mobily. Dokonce do nich obsazuje i svého maskota Maria.

V létě bychom se měli dočkat už druhé hry s tímto italským instalatérem v hlavní roli. Půjde o závody motokár Mario Kart Tour. Na konzolích je série Mario Kart velice oblíbená, hlavně díky lokálnímu multiplayeru, kdy se obrazovka rozdělí na čtyři díly, takže na jedné konzoli mohou hrát až čtyři lidé současně. Ideální rodinná zábava!

O mobilní verzi se toho, upřímně řečeno, moc neví. Nintendo se bude muset popasovat s ovládáním, které kvůli absenci fyzických tlačítek není zrovna ideální. Jsme také zvědaví, jak bude nastavena cena. Dají nám k dispozici jedny závody zdarma a za další se bude doplácet? Samé otázky...

Odpovědí se snad dočkáme brzy. Nintendo totiž pozvalo vybrané hráče k testování hry. Bohužel, přihlásit se mohli jen zájemci ze Spojených států a Japonska. My ostatní si musíme počkat na vydání plnohodnotné verze. Kdy se tak stane? V létě. Kdy přesně? To nevíme, ale testování končí už začátkem června, takže bychom snad nemuseli čekat až na konec léta. Dáme vám vědět!