Herní klasika Tiny Tower se dočká pokračování. Bude postavené z lega!
27. 5. 2019 12:19 | Martin Havlicek

Tiny Tower patří k raným herním hitům na iPhonu. Živě si pamatujeme, jak jsme na titěrném displeji iPhonu 3G stavěli věžák pro malé pixelovaté nájemníky, vybavovali jednotlivé byty a vybírali nájemné, z něhož jsme sponzorovali další výstavbu.

Hra se postupně dočkala pokračování Vegas, kde hráči budovali kasino, a později dokonce varianty Tiny Death Star s oficiální licencí Hvězdných válek. Tentokrát jsme si mohli postavit malou Hvězdu smrti. Původní hra se také nedávno dočkala opětovného vydání na App Store. Nová verze je přizpůsobena velkým displejům současných iPhonů, ale jinak se nic moc nezměnilo.

O staronové Tiny Tower ovšem tato novinka není. Je o LEGO Tower, což je – jak asi hádáte – pokračování s tematikou stavebnice LEGO. Opět budeme stavět věžák, ovšem tentokrát ze známých kostiček a pro malé „legáčky.“ Postavičky si můžete mimochodem sami navrhnout. Nejvíce času ovšem strávíte pravděpodobně navrhováním nových pater vašeho věžáku. Panáčky musíte nejen ubytovat, ale na vašich bedrech leží i občanská vybavenost. Budete stavět ordinace, obchody, ale také herny a podobně. Pokud se vám bude dařit, začnou se k vám stěhovat i celebrity ze světa stavebnice LEGO.

Zkrátka staré dobré Tiny Tower s nevšedním a velmi stylovým zpracováním. Těšíme se! LEGO Tower by mělo vyjít už v létě.