Nová hra s Harrym Potterem od tvůrců Pokémon GO vypadá skvěle!
24. 6. 2019 16:22 | Martin Havlíček

Harry Potter: Wizards Unite sice využívá podobných principů jako Pokémon GO, především tedy technologii rozšířené reality a sledování pozice přes GPS, ale o kopii nemůže být řeč. Ve Wizards Unite se stanete členem týmů čarodějů, který putuje po světě mudlů a snaží se pochytat všechna kouzla a magická stvoření, co sem nedopatřením pronikla.

Na začátku si vytvoříte postavu svého čaroděje. Kromě koleje si zvolíte i povolání. Můžete se stát bystrozorem, profesorem nebo magizoologem. Od vaší volby se odvíjí talent a dovednosti, do nichž investujete své zkušenostní body. Každý typ čaroděje má své slabé a silné stránky. Někomu jde míchání lektvarů lépe a někomu hůře.

Samotné dobrodružství se odehrává venku. Budete chodit s mobilem ulicemi a hledat vše, co jen trochu zavání magií. Artefakt nebo potvoru musíte pomocí hůlky lapit, případně nejdříve porazit. Kouzlí se malováním jakýchsi run na displej. Do boje ale vstupují také lektvary a podobný „doping“. Stejným způsobem jsou vyřešeny i čarodějnické duely. 

Už se těšíme na to, jak budeme potkávat na ulicích skupiny malých i velkých čarodějů zahleděných do mobilu. Přidáte se mezi ně?