Šestá sezóna Fortnite už běží! Co nového přináší?
5. 10. 2018 8:45 | Martin Havlíček

Ve Fortnite se poslední dobou děly podivné věci. Nejprve se tu objevila jakási zvláštní kostka, která se později rozpohybovala směrem k jezeru Loot Lake. Jakmile se ponořila do jezera, vodní plocha se obarvila do fialova a stala se z ní jedna velká trampolína.

To byl ale jen začátek! Se startem šesté sezóny se z fialového jezera vynořil ostrov, který následně vystoupal do vzduchu a nyní putuje mapou. V okolí ostrova je k nalezení nový power-up v podobě Shadow Stones. Tajemné kameny hráče učiní neviditelným – všimnete si jej jen když se pohybuje díky stínu.

Téma nové sezóny zní Temnota povstala. Na mapě vyrostl strašidelný hrad a strašidelné jsou i některé nové skiny (včetně toho hlavního – vlkodlaka Dire). Jiné skiny mají ale zase pohádkový nádech. Do stejného ranku patří také novinka v podobě petů, tedy zvířátek, co nosíte v batohu na zádech. Pejsek nebo třeba chameleon nemají žádnou funkci, jen reagují na to, co se ve hře děje. Ostatně to samé lze říct i o dalších placených nebo bonusových vylepšení. Všechny skiny a doplňky mají ve hře jen kosmetický charakter, takže není možné, abyste si ve Fortnite koupili výhodu.