Basketbalová sezóna 2019 právě začala. I na mobilech!
11. 10. 2018 15:08 | Martin Havlíček

Zatímco na herních konzolích vycházejí sportovní hry s železnou pravidelností, na mobilech takovou jistotu nemáme. Fotbalová FIFA je jen jedna, zato často aktualizovaná, a NHL chybí úplně. Jedinou skutečně pravidelnou sérií je basket NBA 2K.

Důkazem budiž aktuální NBA 2K19, která se dočkala mobilní verze. I když zatím jen na App Store, verze pro telefony s Androidem vyjde pravděpodobně se zpožděním. Mobilní hra kopíruje novinky konzolové edice. Ve zbrusu novém příběhovém módu si budete moci zrekonstruovat památné momenty z historie ligy. V módu Kariéry na vás pak čeká nový interaktivní příběh o tom, jak se z nováčka stala hvězda NBA. Kromě toho nechyb ani rychlá hra – buď proti počítači nebo jiným hráčům online.

Nejde však o přesnou kopii velkého NBA 2K19. Poznáte to už na první pohled díky jednoduší grafice, a hlavně zjednodušenému ovládání, které lépe sedí dotykovým displejům. Jiná je také cena. Mobilní verze NBA 2K19 stojí jen 199 Kč, zatímco konzolovka by vás vyšla na nějakých 14 stovek.