Spotify korunovalo krále letních hitů. Jaká písnička se hrála nejvíc?
11. 9. 2018 12:31 | Martin Havlíček

Kdo sesadí z trůnu Despacito? Tak jsme se ptali společně se Spotify v červnu. Teď už známe odpověď, Spotify totiž zveřejnilo oficiální žebříček hitů léta roku 2018. Pořadí určil počet streamů v období mezi 1. červnem a 20. srpnem.

Neuvěřitelných 393 milionů přehrání zaznamenal Drakův song In My Feelings z alba Scorpion. Uživatele Spotify to asi nepřekvapí. Není tomu tak dávno, co Drakeovo album doslova vytapetovalo celou hlavní stránku aplikace. Písničky se objevily ve všech možných i nemožných výběrech a playlistech – od rapu až po folk.

Druhé a třetí místo patří Cardi B. Stříbro získala za hit Girls Like You, který nazpívala s Maroon 5, bronz pak za song I Like It, na němž se podíleli pro změnu J Balvin a Bad Bunny. Bez zajímavosti nejsou ani čtvrté a páté místo, které ovládli rapeři ze SoundCloudu Juice WRLD a XXXTentacion. Důkaz, že dnes se dá prorazit bez velkého labelu za zády.

TIP! Aktivujte si Spotify Premium na O2 a získáte 3 měsíce služby zdarma. Nemluvě o výhodách plynoucí z předplatného Premium: hudba bez reklam, možnost přeskakovat písničky, offline přehrávání, vysoká kvalita zvuku a mnoho dalšího.

Hit léta často předurčuje hit roku. Zdá se, že letos se o pomyslnou korunu poperou Drake a Cardi B. Ale kdoví, třeba do konce roku zjeví na scéně nějaké překvapení. Ostatně, Drake se v tipech na autora letního hitu, který Spotify zveřejnilo v červenu, taky neobjevil….