Hra o trůny se dočká nového mobilního zpracování. Už brzy!
30. 8. 2018 17:48 | Martin Havlíček

Mobilní hra na motivy veleúspěšného seriálu (na motivy veleúspěšné knižní série) už dávno existuje, a to hned v několika zastoupeních. Hru o trůny si můžete na mobilu zahrát jako adventuru od Telltale Games, válečnou strategii s podtitulem Conquest nebo jako mix strategie a RPG s názvem Game of Thrones Ascent. Vyzkoušeli jsme všechny a upřímně řečeno: ani jedna nestojí za moc.

V nově oznámený titul však vkládáme velké naděje. Stojí za ním totiž studio, které se proslavilo novátorskou mobilní hrou Reigns. Tento simulátor vládnutí nás zaujal především ovládáním, které se inspirovalo u seznamky Tinder. Jste králem a vaším úkolem je rozhodovat o osudech vašich poddaných. Svajpnutím doprava prosebníkovi vyhovíte, zatímco tah prstu na stranu opačnou znamená negativní stanovisko. Jednoduché? Ne tak docela. Jedině dobrý král dokáže totiž rozhodovat tak, aby si udržel přízeň církve, šlechty, armády i prostých lidí. Nám se to moc dlouho nepovedlo a vždycky nás z trůnu někdo sesadil.

Můžeme předpokládat, že nový titul ze světa Hry o trůny bude využívat stejný systém. Krutý svět spisovatele George R. R. Martina se k Reigns náramně hodí a my už se nemůžeme dočkat na dilemata, která před nás postaví. Bohužel, tento „žánr“ má jednu nevýhodu a to, že vyžaduje solidní znalost angličtiny. Ve své podstatě je textová adventura.