Lepší než Sim City? V nadějné hře Pocket City se stanete architektem velkoměsta
30. 7. 2018 17:06 | Martin Havlíček

Vždycky když se objeví ukázka nové budovatelské strategie, automaticky očekáváme, že ji vývojáři zkazí neférově nastavenými mikrotransakcemi nebo přemírou reklam. Řídíme se zkušeností, protože podobné symptomy najdete skoro ve všech stavitelských hrách na mobilu.

Novinka Pocket City však slibuje, že bude jiná. A my jí to věříme. Proč? Protože má celkem vysokou cenovku. Za hru zaplatíte bez 130 Kč, ale za své peníze získáte plnohodnotnou budovatelskou strategii bez obezliček, podrazů a otravné reklamy. Prostě hru, jakou kdysi bývalo Sim City.

Stanete se novopečeným starostou malého nevýznamného městečka. Úkol je jasný: postarat se o to, aby město rozkvétalo a jeho obyvatelé byli spokojení. Budete stavět jednotlivé budovy i celé čtvrti. Průmyslové, rezidenční i komerční. Taky parky, aby obyvatelé města měli kde relaxovat. Zpočátku ještě nejsou k dispozici všechny budovy. Nebojte, nic si dokupovat nemusíte. Je ale zapotřebí plnit úkoly, za něž dostanete zkušenostní body, které pak využijete k navýšení úrovně města a odemčení nových staveb. Úkoly vám zadávají sami občané. Aby to nebyla nuda, čas od času rutinu naruší nějaká katastrofa. Přes město se přežene tornádo, uprostřed náměstí vyroste sopka a tak dále.

Pro zkušené „stratégy“ nic nového. Všechno už jsme viděli v Sim City. Musíme ale ocenit, jak pěkně jsou tyto prvky v Pocket City zpracovány. Město je obrovské, přesto přehledné. A statistiky zobrazují jen to důležité. Takové jsou aspoň naše dojmy z ukázek. Na skutečný verdikt si budete muset počkat ještě pár dní. Pocket City vychází 31.7.