PUBG Lite je „odlehčená“ verze herního hitu pro starší telefony
11. 9. 2018 12:33 | Martin Havlíček

Hra PlayerUnknown's Battlegrounds zrovna mobily nešetří. Rozlehlé herní prostředí se stovkou hráčů, a ještě větším počtem různých objektů dokáže zatopit i výkonnému mobilu. Majitelé slabších strojů musí snížit grafické detaily na minimum, aby hru vůbec rozjeli, a někdy nestačí ani to.

Proto vzniklo PUBG Lite neboli odlehčená verze původní hry. Lite aplikace jsou na Google Play běžným jevem. Svou Lite verzi má Facebook, Skype i Mapy Google. Jde o apky, které nejsou tak náročné na výkon mobilu a vyžadují podstatně méně místa v úložišti.

Tento popis platí i PUBG Mobile Lite. Na místo téměř 2 GB zabírá hra „jen“ kolem 400 MB a k tomu, abyste ji spustili, vám stačí mobil s 1 GB RAM a Androidem verze 4.0.3. Teoreticky. V praxi to ověřit nemůžeme, neboť v tuto chvíli je hra dostupná pouze na několika vybraných trzích, kde se testuje, a Česko ve výběru není.

Snížené nároky na mobil si samozřejmě vyžádaly svou daň. Hra nejenže vypadá podstatně hůře, ale utkat se můžete jen se čtyřicítkou hráčů, zatímco v PUBG Mobile jich je sto. Zmenšil se také ostrov, kde se bitva ve stylu všichni proti všem odehrává, a namísto 8x8 kilometrů čtverečních je velká jen 2x2 km². Chudší je i nabídka modů. Vlastně je tu jen základní Battle Royale ve variantách pro jednoho hráče a týmy.

Na druhou stranu, pořád lepší menší PUBG než žádné PUBG. Teď už jen počkat, až se hra dostane k nám.