Češi představili pokračování střílečky Shadowngun a hned za něj dostali ocenění
13. 9. 2018 14:51 | Martin Havlíček

Není to tak dávno, co jsme se tu rozplývali nad novinkou Shadowgun Legends a už tu máme další Shadowgun. Tentokrát s podtitulem War Games, který prozrazuje, že spíše než o příběhovou hru půjde o kompetitivní online záležitost.

Je to tak. Shadowgun War Games je pokusem o průnik do světa e-sportu. Dneska už jsou turnaje v mobilních hrách celkem běžné a platformy zaměřené na streamování mobilních her rovněž zažívají boom. Shadowgun War Games se pokusí získat hráče a diváky svižnými bitvami dvou týmů o vlajku. Vítězem je tým, který ukradne vlajku soupeři a zároveň ubrání tu svoji. Kromě zbraní mohou hráči využívat ke své výhodě dvojici speciálních schopností. Ostatně, něco podobného funguje i v Shadowngun Legends.

Brněnští Madfinger Games si pro představení hry zvolili veletrh Gamescom a rovnou si odtud odnesli ocenění z Nejlepší mobilní hru výstavy. Nedivíme se, první ukázka vypadá opravdu skvěle. Už se těšíme, až si tuhle střílečku budeme moc sami zahrát. Letos to ale nebude. Premiéra je naplánována na rok 2019.  

Vývojáři tak mají dost času na to, aby zamakali nejen na obsahu, ale také na optimalizaci pro širokou paletu mobilních telefonů. V tiskové zprávě slíbili, že střílečka poběží na většině mobilů v módu 60 snímků za sekundu a na herních telefonech dokonce 90. To se u mobilních her skutečně moc často nevidí.