7 e-knižních hitů na srpen
15. 8. 2018 16:16 | Patricie Kolohnátková

Zrovna jste dočetli e-knihu a přemýšlíte, po které stáhnout nyní? Stejnou otázku jsme si položili i my, a tak jsme pořádně prozkoumali O2 Active a vydali se pro inspiraci i k dalším e-knihkupcům a vybrali pro vás sedm knih, u kterých jsme si jisti, že stojí za přečtení. V seznamu nechybí celá řada detektivek a thrillerů včetně novinky od Arnaldura Indridasona s názvem Vina nebo pátého dílu ze série Milénium od Davida Lagercrantze. Je tu ale i špičkové sci-fi od čínské superstar Liou Cch’-sina a výběr pak uzavírá jeden z nejsilnějších příběhů, které letos vyšly - Tatér z Osvětimi podle skutečných událostí.

Ať už si vyberete kteroukoliv e-knihu, můžete si ji stisknutím jediného tlačítka „Send To Kindle” pohodlně poslat do vaší čtečky od Amazonu. S aktivací předplatného O2 Čtení pak získáte každý měsíc jednu knihu podle vašeho výběru jen za 149 korun.

Už ale dost povídání, tady je výběr sedmi srpnových bestsellerů a my vám přejeme jedinečné čtenářské zážitky!

Liou Cch’-sin - Vzpomínka na Zemi

Žánr: Světová literatura, sci-fi

Hodnocení na DatabázeKnih.cz: Zatím bez hodnocení

Se službou O2 Čtení ušetříte: 50 Kč

Závěrečný díl celé série se jmenuje stejně jako ona sama - Vzpomínka na zemi. I přesto, že už oba předchozí díly hvězdy čínské sci-fi Liou Cch’-sina byly kritikou vynášené do nebe, završení trilogie je pak ještě převyšuje.

Vzpomínka na Zemi nás zavádí do doby padesát let po Bitvě soudného dne mezi lidmi a Trisolarany, kdy se stále hledá křehká rovnováha, aby spolu obě skupiny dokázaly v míru žít. Vždyť si navzájem mají co nabídnout. Technická vyspělost Trisolaranů žene lidstvo dopředu rychleji než kdy dřív. A Trisolarané zároveň začínají přejímat pozemskou kulturu.

Vše vypadá jako pohádka až do momentu, kdy se z hibernace probudí letecká inženýrka Ccheng Sin. Ta má totiž informace o dávno zapomenutém projektu z trisolaranské krize, které můžou současnou rovnováhu rozprášit na prach. Jestli ale lidská samolibost převládne, je jisté, že Trisolarané promění Zemi na prach…

David Lagercrantz - Muž, který hledal svůj stín

Žánr: Světová literatura, thriller

Hodnocení na DatabázeKnih.cz: 74%

Se službou O2 Čtení ušetříte: 50 Kč

Zatím poslední dostaveníčko s hackerkou Lisbeth Salanderovou a novinářem Mikaelem Blomkvistem se jmenuje Muž, který hledal svůj stín a jde o pátý díl populární série Milénium. Zachycuje Lisbeth, která si právě odpykává trest v ženské věznici Flodberga. Tam za ní přijde na návštěvu její dávný poručník Holger Palmgren, aby jí řekl, že má nové důkazy ohledně jejího zneužívání v dětství.

Protože se zpoza mříží pátrá celkem těžko, Lisbeth poprosí Mikaela, aby jí trochu pomohl. Stopy je pak zavedou k vysokému úředníkovi Leu Mannheimerovi z nechutně bohatého investičního fondu. Jak s ním ale Lisbethina minulost může souviset, když ho ona sama ani nezná?!

Jane Corryová - Pokrevní sestra

Žánr: Světová literatura, thriller

Hodnocení na DatabázeKnih.cz: 89 %

Se službou O2 Čtení ušetříte: 90 Kč

Tři holčičky vyrazí jednoho letního rána do školy. Po cestě se ale něco zvrtne a za hodinu je jedna z nich mrtvá. O patnáct let později žije Kitty v ústavu, nemluví a nevzpomíná si ani na nehodu, kvůli které se sem dostala. Lektorka výtvarných kurzů Alison proti tomu vede na první pohled normální život. Když se jí naskytne možnost pracovat ve věznici, okamžitě po ní skočí. Myslí si totiž, že by tak konečně mohla vše odčinit.

Každý krok obou mladých žen ale někdo sleduje. Někdo, kdo ví, co se před patnácti lety stalo a čas pomsty se blíží… Pokrevní sestra je psychologický thriller, který prostě neodložíte.

Gail Honeymanová - Eleanor se má vážně skvěle

Žánr: Světová literatura, román, pro ženy

Hodnocení na DatabázeKnih.cz: 90 %

Se službou O2 Čtení ušetříte: 50 Kč

Kombinace britského humoru a asociální hlavní hrdinky, to je debutový román britské spisovatelky Gail Honemanové Eleanor se má vážně skvěle. Předcházely ho fantastické recenze, což vždycky trochu smrdí, po přečtení ale musíme říct, že si román dobré kritiky zaslouží.

Eleanořin pohled na svět vás asi zpočátku bude trochu rozčilovat a situacím, do kterých se kvůli tomu dostává, se zase budete smát. Jak ale budete číst dál, budete ji mít čím dál radši. A obrovsky jí budete fandit. Protože Eleanor je vážně skvělá.

Arnaldur Indridason - Vina

Žánr: Severská krimi

Hodnocení na DatabázeKnih.cz: 91%

Se službou O2 Čtení ušetříte: 50 Kč

Na nebývalé síle nabývá severská krimi v posledních letech hlavně na Islandu a autor Arnaldur Indridason je dalším skvělým důkazem. Jeho nejnovější román se jmenuje Vina.

Píše se rok 1978 a v jezeře uprostřed lávového pole je nalezena mrtvola. Na místo vyráží komisař Erlendur i jeho kolega Marian Briem, kteří se kvůli důkazům snaží proniknout do nedaleké americké vojenské základny. Zeď nepřístupnosti i mlčení jim napovídá, že míří správným směrem.

Erlendur zároveň pátrá po dívce, která zmizela už před dvaceti lety na cestě do školy. A ta vedla opět kolem americké základny na Islandu s názvem Fort Knox.

Lucy Clarkeová - Stíny nad zálivem

Žánr: Thrillery, pro ženy

Hodnocení na DatabázeKnih.cz: 92%

Se službou O2 Čtení ušetříte: 165 Kč

Proud unese dva desetileté kluky daleko od pevniny a na břeh se živý vrátí jen jeden z nich. Je jím Sářin syn Jacob, který ale přesně sedm let poté, na den svých sedmnáctých narozenin beze stopy zmizí. Sára svého syna hledá a postupně začíná objevovat různá tajemství a lži. A také všem okolo přestává věřit - někdo má totiž obrovský zájem, aby se nikdy nikdo nedozvěděl, co se tehdy před sedmi lety stalo. A jak to tak vypadá, je schopen i vraždit, aby to tak navěky zůstalo.

„Velmi čtivá, napínavá kniha. Nenudila jsem se ani chvilku. Několikrát jsem si myslela, že vím, jak to dopadne, ale najednou bylo všechno jinak, a tak jsem mohla dumat dál a stejně mě konec překvapil. Super zážitek. Mrknu i další knihy od teto autorky,” napsala na server Databáze knih recenzentka s přezdívkou M100.

Heather Morrisová - Tatér z Osvětimi

Žánr: Světová literatura, podle skutečných událostí

Hodnocení na DatabázeKnih.cz: 94%

Se službou O2 Čtení ušetříte: 50 Kč

Hlavním hrdinou příběhu podle skutečných událostí je Lale Sokolov, slovenský žid, který v Osvětimi pracoval coby tatér. Tedy člověk, který z lidí musel dělat jen pouhá čísla. Díky skutečnosti, že měl ale v jednom z nejděsivějších koncentračních táborů vůbec povolání, měl o něco víc svobody než ostatní vězni. A toho využil - měnil šperky a cennosti mrtvých židů za jídlo, které pak dával ostatním vězňům. I přesto, že věděl, že kdyby na to nacisté přišli, popravili by jak jeho, tak i ty, jimž pomáhal.

Do Osvětimi v jednom transportu přijíždí i další drobná, k smrti vyděšená židovka. Jmenuje se Gita a Lale se do ní na první pohled zamiluje. A jejich příběh ukazuje, že i v kulisách nejhoršího vraždění 20. století si lze život užívat plnými doušky.