Brown, Bryndza, Vondruška: 7 červencových bestsellerů
27. 7. 2018 11:00 | Patricie Kolohnátková

Hledáte inspiraci na na e-knihy a audioknihy, které vás nezklamou? Jako jedno z nejlepších doporučení může posloužit obliba jiných čtenářů nebo posluchačů. Proto jsme pečlivě prošli žebříčky nejstahovanějších e-knih i audioknih a tady je sedm z nich, které vás, uživatele O2 Active, zaujaly v červenci nejvíc. Nechybí mezi nimi Pozitivní leader od bývalého ředitele evropského Microsoftu Jana Mühlfeita, nedávno zfilmovaný Americký sniper, napětí s Bryndzou a Weaverem nebo bestsellerový král Dan Brown a jeho Počátek.

Pokud zvolíte některou e-knihu, máme pro vás jednu skvělou novinku. Jestliže používáte oblíbenou čtečku Kindle, e-knihy si do ní po zakoupení pohodlně pošlete přímo z O2 Active přes tlačítko „Send To Kindle”.

Jan Mühlfeit: Pozitivní leader

Žánr: Osobní rozvoj, psychologie

Hodnocení na DatabázeKnih.cz: 74 %

Pozitivní leader není jen pro vysoké manažery, inspiraci v něm najde každý, kdo přichází do styku s ostatními lidmi ať už v práci nebo ve svém soukromí. Autoři Jan Mühlfeit (bývalý prezident evropského Microsoftu) a Melina Costi e-knihu vystavili na faktu, že pozitivní přístup zvyšuje efektivitu až o jednu třetinu.

Pozitivní leader pak popisuje čtyři kroky, jak se stát lepším a šťastnějším lídrem. Naučí vás, jak pracovat se svými silnými stránkami, jak si vytyčit své poslání a vizi, jak se stát „generálním ředitelem vlastní energie” a nakonec jak vést sebe i svůj tým ke štěstí.

„Kniha se zaměřuje na mnoho oblastí osobního rozvoje, správnou komunikaci, štěstí v práci i osobním životě, psychologickou stránku, nastavení týmů atd. Shrnuje mnoho oblastí, jak se stát lídrem, se kterým je radost pracovat, a jak být šťastný a spokojený jak v osobním, tak pracovním životě. Mně takové shrnutí vyhovovalo a knížku doporučuji,” napsal recenzent Randyz1986 na server Databáze knih.

Dan Brown: Počátek

Žánr: Světová literatura, thrillery

Hodnocení na DatabázeKnih.cz: 78 %

Nejmodernější technologie, sociální sítě a takový Elon Musk, který se ale jmenuje Edmond Kirsch, to je rámec nejnovějšího románu Dana Browna s Robertem Langdonem. Vyšel teprve před pár dny a jmenuje se Počátek. Edmond je dávný Langdonův student, také vynálezce, multimilionář a počítačový expert. Na honosném večírku v Guggenheimově muzeu moderního umění ve španělském Bilbau se chystá odhalit svá nejnovější zjištění, jež zatřesou nejen s církví po celém světě, dotkne se ale úplně všech lidí.

Jen krátce předtím, než k odhalení objevu dojde, se ale recepce promění v chaos a Robert Langdon musí spolu s ředitelkou muzea Ambrou Vidalovou ze strachu o svůj život prchnout. Odhalit heslo, jež pomůže s rozluštěním Edmondova tajemství, odjíždějí do Barcelony, proti nim ale tentokrát stojí velmi zákeřný nepřítel. Podaří se Langdonovi záhadu rozluštit? Přednes audioknihy a 20 hodin královské zábavy dostal na starost Martin Sláma.

Chris Kyle: Americký sniper

Žánr: Literatura faktu, biografie, válečné

Hodnocení na DatabázeKnih.cz: 79 %

Možná jste na filmu Americký Sniper z roku 2014 byli v kině. Na plátno ho nepřevedl nikdo menší než Clint Eastwood a hlavní roli si zahrál Bradley Cooper. Film stejně jako jeho knižní předloha i audiokniha vyprávějí příběh amerického vlastenectví. Ústřední postavou je Chris Kyle, asi nejlepší sniper historie, kterému údajně protivníci přezdívali Ďábel a spolubojovníci pak Legenda.

Podívejte se na trailer k filmu Americký sniper:

Jde o osobní zpověď vojáka od jeho výcviku přes jednotlivá nasazení až po traumata z války. Kyle byl v misi v Iráku hned několikrát a příběh také ukazuje skvěle zvládnutou psychologii, jíž americká armáda uplatňuje na své vojáky. Asi i díky obřímu vlastenectví, které mu vtloukli do hlavy, totiž dokázal odsunout vlastní rodinu s malým dítětem až na druhé místo, hlavně ale zaměřit nejvíc ostřelovačských zásahů v dějinách USA.

Pro vydavatelství CPress načetli audioknihu Bohdan Tůma a Jitka Moučková.

Michaela Klevisová: Zmizela v mlze

Žánr: Detektivka, krimi

Hodnocení na DatabázeKnih.cz: 85 %

Nejnovější (už pátý) díl ze série o charismatickém detektivovi Josefovi Bergmanovi se jmenuje Zmizela v mlze. Odehrává se v Norsku, kam si Bergman odjíždí odpočinout na rybářskou dovolenou a trochu si utřídit myšlenky. Nedaleko místa, které si zvolil pro odpočinek, spáchala před rokem Ann-Solveig dost nepochopitelnou sebevraždu. Poté, co žila s mužem, jehož se bála, se ho pod vlivem psychosomatičky Katrine rozhodla opustit. Místo, aby začala nový život, ale nečekaně skočí z útesu. 

Přesně o rok později pak psychosomatičce začne kdosi vyhrožovat, navíc umírá další z jejích pacientek. Tentokrát už ale není pochyb o tom, že šlo o vraždu. Josef Bergman se chtě nechtě zapojuje do vyšetřování, je totiž jedním z důležitých svědků. A postupně se ukazuje, že skoro každý má nějaké to tajemství, kvůli němuž by mohl i zabíjet.

Vlastimil Vondruška: Vražda v lázních

Žánr: Česká literatura, detektivky, historie

Hodnocení na DatabázeKnih.cz: 90 %

Vražda v lázních je čtvrtým případem písaře královské komory Jiřího Adama z Dobrodína z pera mistra krásné české historické literatury Vlastimila Vondrušky. Písař se tentokrát vydává do teplických lázní, aby v blízkosti léčivých pramenů načerpal nové síly. Už záhy zde ale začíná přibývat jedna vražda za druhou. Jejími oběťmi jsou mladé dívky a nebyl by to Jiří Adam z Dobronína, aby nechtěl záhadě přijít na kloub.

V pátrání mu pomáhá krásná a inteligentní šlechtična Kateřina Dolanská a oba už záhy zjišťují, že vraha musí hledat mezi evropskou šlechtou, která se do lázní sjela se zdánlivým cílem tu jen odpočívat. Jako E-kniha vychází Vražda v lázních spolu s druhým případem Velhartické pastorále coby čtvrtý díl oblíbené Vondruškovy série Letopisy královské komory.

Robert Bryndza - Do posledního dechu

Žánr: Světová literatura, detektivky

Hodnocení na DatabázeKnih.cz: 91 %

Je zima a v Londýně je nalezeno tělo mladé ženy. Vrah ji před smrtí mučil, a když s ní skončil, jako pytel odpadků ji odhodil do opuštěného kontejneru. Případu se ujímá londýnské oddělení vražd spolu s Petersonem a Mossovou, problém ale je, že Erika Fosterová v jejich týmu stále chybí. Když totiž tehdy nebyla povýšená, rozhodla se z uražené ješitnosti zažádat o přeložení a šéfové vražd jí návrat stále nenabídli.

Jak to tak u Eriky ale bývá, i zde se k počátku vyšetřování nějak nachomýtne, a protože ji případ opět chytí za srdce, nebyla by to Fosterová, aby se nakonec do týmu nedokázala infiltrovat. Už brzy pak začíná být jisté, že krásná, mladá žena nejspíš nebude první obětí a že počet podezřelých zmizení začíná pomalu narůstat.

Tim Weaver: Údolí mrtvých

Žánr: Světová literatura, detektivky, thrillery

Hodnocení na DatabázeKnihe.cz: 94 %

Absolutní novinka, která vychází za pár dní, se jmenuje Údolí mrtvých. Na úvod ale ještě trochu odbočíme, vydavatelství Mystery Press totiž sérii s vyšetřovatelem Davidem Rakerem v Česku nevydávalo chronologicky, nýbrž začalo až čtvrtým dílem a teprve teď se k českému překladu postupně dostávají úvodní díly celé série.

Údolí mrtvých je druhý díl a seznamuje nás se sedmnáctiletou Megan Carverovou. Tu byste asi označili jako šprtku, na vysvědčení má vždycky jen jedničky, na nikoho se nikdy křivě nepodívá a pro rodinu je doslova chloubou. Jenomže najednou zmizí z domova a nikdo nechápe proč.

Případu se ujímá David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách, a zmizení Megan ho zavádí do míst, kam byste radši nechodili. Krom obřího klubka lží, co musí rozmotat, se dostává i do lesa na okraji města, kde před nějakým časem kraloval sériový vrah a jemuž nikdo z místních neřekne jinak než Údolí mrtvých.