Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Hrůza v Dunwichi

Hrůza v Dunwichi

Howard Phillips Lovecraft

Délka: 2 h 30 min
Interpret: Miroslav Krobot
Vydavatel: Planet Dark
Vydáno: 2021
Série: Stopy hrůzy díl 1
Typ souboru: MP3
Velikost: 141 MB

Dunwich byl odjakživa místem temným a ponurým. Ale až s příchodem rodiny Whateleyových se do něj vkradla skutečná hrůza. Atmosféra této ďábelské vesnice ležící kdesi v zapadlém koutě Massachusetts ještě zhoustne s narozením předčasně vyvinutého a obludného chlapce jménem Wilbur. Hoch se pod vedením svého šíleného děda pouští do rodového učení zapovězených rituálů i zkoumání starých svitků ze zakázané knihy Nekronomikonu a svými činy udává do pohybu děsivé události vrcholící onoho léta roku 1928, které později vešlo do dějin jako Hrůza v Dunwichi.

Planet Dark uvádí první knihu z hororového cyklu nazvaného STOPY HRŮZY. Sérii plnou hrůzy a napětí otevírá dílo zakladatele moderního hororu a jednoho z nejvlivnějších spisovatelů vůbec, Howarda Phillipse Lovecrafta a jeho novelou HRŮZA V DUNWICHI, která obecně platí za jedno z nejděsivějších děl hororové literatury. Pro Planet Dark vyrobil Bionaut a zvukové podoby ji zpracoval režisér Robin Kvapil v renomovaném studiu Needles, které je držitelem ocenění Audiokniha roku za tituly Solaris a Frankenstein. Hutnou atmosféru cizích dimenzí i neviděné kosmické hrůzy řinoucí se prohnilými kouty Lovecraftovy země posluchačům svým démonickým basem zprostředkoval herec Miroslav Krobot podle překladu Lindy Bartoškové.

H.P. Lovecraft: Hrůza v Dunwichi, četl Miroslav Krobot, překlad Linda Bartošková, režie Robin Kvapil, hudba a zvukový design studio Needles Jonáš Rosůlek a Adam Boháč. Cover art Marek Škubal. Pro Planet Dark vyrobil Bionaut.

Hrůza v Dunwichi –⁠ první audiokniha z hororového cyklu nazvaného STOPY HRŮZY. Autor Howard P. Lovecraft, čte Miroslav Krobot.

více

Série Stopy hrůzy

Obálka audioknihy Hrůza v Dunwichi
Hrůza v Dunwichi
Obálka audioknihy Volání Cthulhu
Volání Cthulhu
Obálka audioknihy Sny v čarodějnickém domě
Sny v čarodějnickém domě

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma