Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Volání Cthulhu

Volání Cthulhu

Howard Phillips Lovecraft

Délka: 1 h 42 min
Interpret: Miroslav Krobot
Vydavatel: Planet Dark
Vydáno: 2022
Série: Stopy hrůzy díl 2
Typ souboru: MP3
Velikost: 96 MB

Jedno ze stěžejních děl hororové literatury představuje první setkání s nechvalně proslulým kultem Cthulhu. Mladý antropolog v něm prochází poslední vůli svého prastrýce, a čím víc se noří do podivuhodného dědictví, tím víc rozplétá děsivé tajemství, které by žádný smrtelník nikdy neměl odhalit. Pátrání v pozůstalosti odhaluje strašlivé události poskládané do ještě děsivějších souvislostí, jejichž původ sahá až na dno Pacifiku, kde ve svém nepřirozeném kyklopském městě už po eony let dříme nevýslovná obludnost známá jako Cthulhu. Kdo zaslechne jeho volání, toho už podmanivý svět mýtů a kosmických hrůz H.P. Lovecrafta nikdy nepustí.

Planet Dark uvádí další knihu z hororového audio cyklu nazvaného STOPY HRŮZY. Serie pokračuje dalším dílem zakladatele moderního hororu a jednoho z nejvlivnějších spisovatelů vůbec, Howarda Phillipse Lovecrafta, jeho nejznámější povídkou VOLÁNÍ CTHLHU, která představuje základní kámen lovecraftovské mytologie. Pro Planet Dark vyrobil Bionaut a do zvukové podoby zpracoval režisér Robin Kvapil v renomovaném studio Needles, které je držitelem ocenění Audiokniha roku za tituly Solaris a Frankenstein. Hutnou atmosféru cizích dimenzí i nevýslovné hrůzy spící v těch nejzapadlejších koutech našeho světa posluchačům svým démonickým basem zprostředkoval herec Miroslav Krobot podle překladu Ondřeje Neffa.

H.P. Lovecraft: Volání Cthulhu, četl Miroslav Krobot, překlad Ondřej Neff, režie Robin Kvapil, hudba a zvukový design studio Needles Jonáš Rosůlek a Adam Boháč. Cover art Marek Škubal. Pro Planet Dark vyrobil Bionaut

Volání Cthulhu –⁠ druhá audiokniha z hororového cyklu nazvaného STOPY HRŮZY. Autor Howard P. Lovecraft, čte Miroslav Krobot.

více

Série Stopy hrůzy

Obálka audioknihy Hrůza v Dunwichi
Hrůza v Dunwichi
Obálka audioknihy Volání Cthulhu
Volání Cthulhu
Obálka audioknihy Sny v čarodějnickém domě
Sny v čarodějnickém domě

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma