Orlovo proroctví

Délka: 15 h 6 min
Interpret: Marek Holý
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2018
Typ souboru: MP3
Velikost: 852 MB

Orlovo proroctví - audiokniha obsahující šestý díl historické románové série, jejímž autorem je Simon Scarrow. Načetl Marek Holý.

Quintus Licinius Cato #6

Centurioni Macro a Cato uvízli v Římě. Oba čekají na výsledky vyšetřování smrti dalšího důstojníka, které byli svědky, a jejich osud je nejistý. Nejde ale jen o jejich bezpečí. Pirátům se do ruky dostávají tři svitky, na nichž závisí císařův život a budoucnost celého Říma. Macro a Cato budou muset tyto svitky, to znamená i piráty, co nejdříve najít. Tajemník Narcissus ví, že jsou pro takový úkol tito dva centurioni nejlepší, proto jim učiní nabídku, která se nedá odmítnout.

SIMON SCARROW:
Narodil se v Nigérii, ale společně se svými rodiči procestoval řadu cizích zemí, než zakotvil v Británii. Tam vystudoval historii a tento obor i dále učil na City College Norwich. Specializoval se na římské dějiny a rád pro své studenty pořádal poznávací cesty po různých římských památkách a muzeích. Nakonec se rozhodl, že napíše takové knihy, jaké by si sám rád četl. A tak vznikla řada románů z období římské invaze do Británie. Pedagogické kariéry se nakonec vzdal a nyní se živí jako spisovatel na plný úvazek.

MAREK HOLÝ:
Brněnský herec. Před studiem JAMU dal přednost angažmá v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. Odtud jeho cesta pokračovala do Prahy, kde se stal členem hereckého souboru Divadla na Vinohradech. Je držitelem Ceny Thálie za rok 2013 za titulní roli v muzikálu Zorro. V televizi se objevuje zřídka, například v pohádkách Sedmero krkavců nebo Kočičí princezna. Hodně se věnuje dabingu a načítání audioknih.

The Eagle´s Prophecy © Simon Scarrow, 2005. Translation © Ludmila Havlíková, Tomáš Havlík, 2012.

více

Série Quintus Licinius Cato

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma