Orel v písku

Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2020
Série: Quintus Licinius Cato díl 7

Na východní hranici Římské říše to vře. Tamní jednotky jsou v tak žalostném stavu, že císařský tajemník Narcissus vyšle centuriony Macrona a Catona k jedné z místních kohort, aby v ní nastolili pořádek. Po příjezdu do pevnosti Bašír oba důstojníci narazí na další problém – vůdce vzbouřenců Bannus se snaží vyvolávat rozbroje a povzbuzuje obyvatele okolních vesnic k násilnému odporu vůči Římu. S některými z nich se seznamuje i Cato, potom co se ho ve vesnici Ševa ujme laskavá Mirjam, která vychovává vnuka Josefa a stále truchlí po svém popraveném synu Ješuovi. Vzpoura obyvatel nabírá na síle a velení pevnosti ani vojáci nejsou na skutečný boj připravení. Pokud chtějí Cato s Macronem vrátit své kohortě bojovou sílu a zadupat Banna do země, musejí z jednotky vyhnat všechno, co ji korumpuje, protože jinak se východní hranice říše ocitne v ohrožení.

SIMON SCARROW
Narodil se v Nigérii, ale společně se svými rodiči procestoval řadu cizích zemí, než zakotvil v Británii. Tam vystudoval historii a tento obor i dále učil na City College Norwich. Specializoval se na římské dějiny a rád pro své studenty pořádal poznávací cesty po různých římských památkách a muzeích. Nakonec se rozhodl, že napíše takové knihy, jaké by si sám rád četl. A tak vznikla řada románů z období římské invaze do Británie. Pedagogické kariéry se nakonec vzdal a nyní se živí jako spisovatel na plný úvazek.

MAREK HOLÝ
Brněnský herec. Před studiem JAMU dal přednost angažmá v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. Odtud jeho cesta pokračovala do Prahy, kde se stal členem hereckého souboru Divadla na Vinohradech. Je držitelem Ceny Thálie za rok 2013 za titulní roli v muzikálu Zorro. V televizi se objevuje zřídka, například v pohádkách Sedmero krkavců nebo Kočičí princezna. Hodně se věnuje dabingu a načítání audioknih.

The Eagle in the Sand, 2006
Translation © Ludmila Havlíková, Tomáš Havlík, 2013

Orel v písku – audiokniha obsahuje sedmý díl historické dobrodružné série, jejíž autorem je Simon Scarrow. Čte Marek Holý, režie Miloš Vrána.

Série Quintus Licinius Cato

O2 Knihovna