Obálka audioknihy H2O a pastýřové snů

Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2021
Série: H2O

PADOUCH NIKDY NESPÍ. ANI NEMŮŽE. VŽDYŤ O NAŠE SNY MU JDE V PRVNÍ ŘADĚ!

Vzducholoď Abramis po havárii odplula do věčných lodišť, jenže klan H2O – tedy úderná jednotka ve složení Hubert, Hugo a Ofélie – si nezoufá. Ještě je tu strýčkův zrezlý náklaďáček Citroën H se střechou z vlnitého plechu, který lze očarovat jako báječný angličák, obzvlášť vhodný pro naléhavé případy. Tentokrát po městě jakýsi gauner rozhodil skříňky plněné mobilfetaminem, co dělají z lidí „čučouny“, ale ty ještě partě neohrožených šesťáků mozek nevycucly. Tamtadadá! Je pozdní večer, vlahý červen, slunovrat a akce čas, takže vzhůru na vrch Kvítkov do útrob bronzového koně vojevůdce Šišky, kde se pořádá ulítlý jarmark. A pak na vybydlené věštihradské nádraží, které ve městě nad Hltavou straší ještě víc než hradní zřícenina s upírem. Jenom je v téhle magické variaci na Sen noci svatojánské třeba vědět, že není přítel ten, kdo se třpytivě culí.

Ve třetím dílu ságy o klanu H2O bude hlavní město zamořeno zlořečenými skříňkami. Ale jen do slunovratu plného zvratů!

PETR STANČÍK
Pětisetvěžaté matičce Praze, která je jeho největší literární láskou, věnoval jazykový alchymista původem z Rychnova nad Kněžnou potměšilou poklonu už v dospělácké satiře Pérák (2008). Tehdy na papír převedl legendu o českém supermanovi z dob protektorátu, kdežto v mordýřské šarádě Mlýn na mumie (2014, cena Magnesia Litera za prózu) zastihl velkoměsto na Vltavě za prusko-rakouské války. Když brilantně vyděsil školní mládež v hororu Mrkev ho vcucla pod zem (2013) a dětem z mateřinek polechtal bránice sérií grotesek o jezevčím géniovi Chrujdovi (od 2014), rozhodl se autor svádět nové pražské bitvy s kalými i nekalými živly. V úvodním svazku ságy o trojlístku mladistvých ochránců veřejného pořádku H2O a tajná vodní mise (2017), za nějž byl odměněn Zlatou stuhou, brání městskou vodárnu. Do pohádkového prostoru pod Prahradem omývaným řekou Hltavou poté Stančík zasadil bankovní thriller H2O a poklad šíleného oka (2018) a po vrchu Kvítkově šmejdí v knize H2O a pastýřové snů (2019). Žije v Horoměřicích u Prahy, aby měl svou milovanou pod dozorem, a chystá jí další překvapení nazvané H2O a záhada Zlaté slzy.

JIŘÍ LÁBUS
Profesní život vyhledávaného komediálního herce a dabéra je spjat s původně libereckým a později pražským Studiem Ypsilon, kde je v angažmá už od absolutoria DAMU (1973). Vážnější polohy jeho talentu ocenila porota Ceny Thálie (1996) za roli paroháče Bonneaua v Hlavě medúzy Borise Viana a dvě sošky Českých lvů za vedlejší mužské role ve filmech Amerika (1994) a Klauni (2013). Představitel čaroděje Rumburaka i četných patolízalů, podivínů, zpátečníků a dalších pitvorných roliček ve filmech Páni kluci, Specialita šéfkuchaře, Spiklenci slasti nebo nejnověji Hmyz a Vlastníci rozvíjí komediální mistrovství obvykle v tandemu s kolegou Oldřichem Kaiserem (TV cykly Kabaret U dobré pohody, Možná přijde i kouzelník, Dva z jednoho města, Ruská ruleta, rozhlasový seriál Tlučhořovi apod.). Je spoluautorem bafuňářské frašky Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? (2005). Nezaměnitelným hlasem promlouvá nejen z desítek audioknih, ale i coby plyšák Jů z televizního Studia Kamarád, Marge ze Simpsonových či tlusťoch Obelix z Goscinnyho keltských grotesek.