Obálka audioknihy H2O a poklad šíleného oka

Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2020
Série: H2O

Státní banka v ohrožení. A někdo chce zastavit orloj. Není čas ztrácet čas!

Padouch nikdy nespí, jelikož pláchl z kriminálu a spřádá sen o epochálním vyloupení státní banky. Jenže proti němu zase stojí nyní už páťáci Hubert, Hugo a Ofélie – čili jednotka rychlého nasazení H2O vyzbrojená zmenšovadlem, které jí umožňuje dostat se k lumpárnám hloub a hlavně na kloub. Kouzlo přístroje sice pokaždé působí jen šedesát minut, ale i tak lze ve stověžaté matičce, nad níž se klene Prahrad s katedrálou svatého Dyndy, zažít víc než pouhou pidiporci akčního dobrodružství. A protože vše halí osvědčené přítmí stylu „noir“, hurá do útrob kandelábru, odkud se dá dojet gotickým metrem až na místo činu, zachránit národní kasu a snad i orloj a celé velkoměsto. Vždyť pro tuhle neohroženou partu platí, že všichni za jednoho, i kdyby jim technika klekla.

Druhý díl ságy o klanu H2O, který je živou vodou současné české beletrie pro děti. Svezení prastarou MHD a střet se sektou šílenců v ceně!

PETR STANČÍK
Prozaik, básník a především patafyzik a hračička publikoval zpočátku pod pseudonymem Odillo Stradický ze Strdic. Studoval DAMU a působil jako režisér, textař a konzultant. Prahu, která je trvalým milostným objektem jeho psaní i rouhání, osobitě zachytil už v satiře Pérák (2008), kde si dobírá protektorátní legendu o českém supermanovi. Naše hlavní město v dobách prusko-rakouské války učinil kulisou detektivní fantasmagorie Mlýn na mumie (2014), za kterou o rok později obdržel cenu Magnesia Litera. Nezkrotný náhled na dějiny prokázal i ve fraškách Andělí vejce (2016) a Nulorožec (2018). Po úspěchu knihy Mrkev ho vcucla pod zem (2013), v níž školákům předložil vegetariánský horor, pokračuje v tvorbě pro nejmenší na humoristickou notu, jak dokládají dosud šestisvazková série o jezevčím vynálezci Chrujdovi (od 2014) nebo provrtaná knížka O díře z trychtýře (2016). Nadšeně přijatá groteska o trojlístku mladistvých ochránců veřejného pořádku, „kteří zacházejí do hloubky kapesní ponorkou“, získala Zlatou stuhu 2018 a má už dvě pokračování: H2O a poklad šíleného oka (2018) a H2O a pastýřové snů (2019).

JIŘÍ LÁBUS
Profesní život vyhledávaného komediálního herce a dabéra je spjat s původně libereckým a později pražským Studiem Ypsilon, kde je v angažmá už od absolutoria DAMU (1973). Vážnější polohy jeho talentu ocenila porota Ceny Thálie (1996) za roli paroháče Bonneaua v Hlavě medúzy Borise Viana a dvě sošky Českých lvů za vedlejší mužské role ve filmech Amerika (1994) a Klauni (2013). Představitel čaroděje Rumburaka i četných patolízalů, podivínů, zpátečníků a dalších pitvorných roliček ve filmech Páni kluci, Specialita šéfkuchaře, Spiklenci slasti nebo nejnověji Hmyz a Vlastníci rozvíjí komediální mistrovství obvykle v tandemu s kolegou Oldřichem Kaiserem (TV cykly Kabaret U dobré pohody, Možná přijde i kouzelník, Dva z jednoho města, Ruská ruleta, rozhlasový seriál Tlučhořovi apod.). Je spoluautorem bafuňářské frašky Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? (2005). Nezaměnitelným hlasem promlouvá nejen z desítek audioknih, ale i coby plyšák Jů z televizního Studia Kamarád, Marge ze Simpsonových či tlusťoch Obelix z Goscinnyho keltských grotesek.