Obálka audioknihy Lovci mamutov a tí druhí

Lovci mamutov a tí druhí

Pavel Dvořák

Interpret: Dušan Cinkota
Vydavatel: Publixing, Vydavateľstvo RAK
Vydáno: 2020

Devätnásť príbehov o dejinách praveku a životných osudov objaviteľov vyšlo po prvý raz v roku 1983. Autor už mal za sebou prvé štyri „knihy o archeológii“ z edície Odkryté dejiny, piata, Lovci mamutov a tí druhí, sa zrodila z očarenia nad dobrodružstvom, ktoré mu priniesli praveké príbehy.

Názov audioknihy je ponáškou na slávny román českého spisovateľa, Eduarda Štorcha, Lovci mamutov (ilustrovaný Zdenkom Burianom) s prídavkom „a tí druhí“, pretože rozprávania Pavla Dvořáka sa nezastavilo pri lovcoch zo staršej doby kamennej, ale plynule pokračovalo až do staroveku, na samý okraj rímskej kapitoly slovenskej histórie.

Audioknihu inšpirovalo nadšenie autora nad objavovaním praveku, nad jedinečnými osudmi bádateľov a ich objavov, ale aj nad vlastným poznávaním najstaršej histórie.

Audiokniha Lovci mamutov a tí druhí popisuje históriu Slovenska v praveku na základe nových paleontologických objavov. Autor Pavel Dvořák, číta Dušan Cinkota.