Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Nenásilná komunikace - řeč života

Nenásilná komunikace - řeč života

Marshall B. Rosenberg

Délka: 7 h 49 min
Interpret: Miroslav Černý
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023
Typ souboru: MP3
Velikost: 441 MB

KLÍČ K TOMU, JAK ŘEŠIT SPORY NE PROSTŘEDNICTVÍM SÍLY, ALE S POROZUMĚNÍM.

Psycholog Marshall B. Rosenberg vypracoval metodu nenásilné komunikace, již lze použít nejen v blízkých vztazích, ale také ve výchově, vyjednávání či politických konfliktech.

Americký psycholog Marshall B. Rosenberg vypracoval v šedesátých letech minulého století metodu nenásilné komunikace. Při jejím objasňování vychází z toho, co je jejím opakem. Je to například moralizující posuzování, které naznačuje pochybení na straně lidí, kteří nejednají v souladu s našimi hodnotami. Je to i klasifikování a souzení druhých. A je to i srovnávání se s jinými lidmi, které je podle psychologa Greenburga tou nejzaručenější cestou, jak se cítit mizerně. Rosenbergova metoda je založena na naslouchání sobě i partnerovi, ochotě vnímat potřeby a pocity vlastní i druhého. Tato metoda pomáhá překonávat navyklé vzorce v jednání s ostatními, napomáhá k řešení konfliktů a rozvíjí vztahy založené na úctě a spolupráci.

MARSHALL B. ROSENBERG
Americký psycholog, mediátor a pedagog. V raných šedesátých letech 20. století vytvořil metodu nenásilné komunikace, tj. proces, který podporuje partnerství a pomáhá řešit konflikty mezi lidmi, ve vztazích a v komunitách. Po celém světě pracoval jako posel míru a v roce 1984 založil Centrum nenásilné komunikace, mezinárodní neziskovou organizaci, ve které pracoval jako ředitel pro výukové služby.

MIROSLAV ČERNÝ
Český herec narozený v Olomouci. Hraje v Divadle Tramtarie, U stolu, Polárka, Divadlo Scéna, působil v Divadle Feste, Národním divadle Brno, v Šumperku a Chebu. V osobním dotazníku uvádí, že miluje kvákošský boty, nemá rád zbytečné otázky a během dne se dokáže objevit na třech až čtyřech různých místech. Mezi jeho záliby patří odehrát za jeden den co nejvíce představení. Snaží se prý totiž o zápis do Guinessovy knihy rekordů v počtu představení za den, týden a měsíc.

Nahrávka vznikla podle knihy Marshalla B. Rosenberga Nenásilná komunikace – řeč života vydané nakladatelstvím Portál v roce 2022. Copyright © Fall 2015, published by PuddleDancer Press. Z anglického originálu Nonviolent Communication přeložila Norma Garcíová a Miroslav Záleta. Translation © Norma Garcíová, 2008, Miroslav Záleta, 2022. Čte Miroslav Černý. Zvuk a režie Pavel Kadlec. Technická redakce Martin Novotný. Vyrobilo studio Soundguru. Cover design Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o. ve spolupráci s Nakladatelstvím Portál, 2023.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma