Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Často kladené otázky o vesmíru

Často kladené otázky o vesmíru

Jorge Cham

Délka: 9 h 11 min
Interpret: Jan Eisler
Vydavatel: Autreo
Vydáno: 2024
Série: O čem víme prd
Typ souboru: MP3
Velikost: 518 MB

Od autorů bestselleru „O čem víme prd“

„Kdyby se k vesmíru dodávala nápověda, vypadala by jako tahle audiokniha.“

Máte spoustu otázek: o prostoru, o času, o gravitaci, o pravděpodobnosti toho, že v červí díře potkáte své starší já. A všechny odpovědi najdete v téhle knize.

Jako lidstvo se na lecčem neshodneme, ale jedna věc nás přece jenom spojuje: potřeba vědět. Všichni neustále nad něčím dumáme a kdesi v hloubi duše si pokládáme stejné zásadní otázky. Proč se nemůžu vrátit v čase? Odkud se vzal vesmír? Co najdu v černé díře? Můžu přeuspořádat částice ve své kočce tak, aby z ní vznikl pes?

Kdysi vědec, dnes komiksový ilustrátor Jorge Cham a profesor fyziky Daniel Whiteson ve svých knihách a v oblíbeném podcastu Daniel and Jorge Explain the Universe ukazují, že dokážou vysvětlovat vědecké záležitosti způsobem, jakému porozumí každý. S darem pro humor i srozumitelnost předkládají krátké, přehledné a úsměvné odpovědi na některé z nejběžnějších, nejšílenějších i nejzásadnějších otázek, jaké jim lidé pokládají.

Tahle důvtipná, zábavná audiokniha je nepostradatelným průvodcem nejhůře uchopitelnými aspekty reality, velkými i malými – od neviditelných částic, které tvoří vaše tělo, až po vaše identické dvojníky, kteří právě teď v nějaké předaleké galaxii čtou tu samou větu jako vy.

Nahrávka vznikla podle knihy Jorge Chama a Daniela Whitesona Často kladené otázky o vesmíru vydané nakladatelstvím Práh v roce 2022.

JORGE CHAM
Jorge Cham je autor oblíbeného internetového komiksu Piled Higher and Deeper, zvaného též PhD Comics. Vystudoval robotiku na Stanfordu.

DANIEL WHITESON
Daniel Whiteson je profesor experimentální částicové fyziky na Kalifornské univerzitě v Irvine a člen Americké fyzikální společnosti. Provádí výzkumy ve Velkém částicovém urychlovači v CERNu.

Audiokniha Často kladené otázky o vesmíru, autoři Jorge Cham a Daniel Whiteson, čte Jan Eisler.

více

Série O čem víme prd

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma