Obálka audioknihy Případů se ujímá Jeeves

Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2018
Série: Jeeves

Případů se ujímá Jeeves - audiokniha obsahuje pět povídek slavného britského humoristy, ve kterých ožívá svět staré dobré Anglie s mladými pány v kamaších, jejich strýčky, tetami, snoubenkami, komorníky a čaji o páté. Napsal P. G. Wodehouse, čtou Jiří Suchý z Tábora a Lukáš Hlavica a další.

Když má mladý gentleman rozum, pořídí si komorníka. A když má štěstí, je tím komorníkem Jeeves.

Jsou knížky, po kterých sáhneme, když jsme nemocní. Knížky, které prošly zkouškou času, které nám položili k posteli rodiče a které se my, pokud se nám podaří schovat jim tablet, pokusíme dát svým dětem. Pamatujeme si totiž, že nás tyhle knížky s sebou vzaly do tak napínavého, dojímavého nebo legračního světa, že jsme se z něj po dočtení poslední stránky nechtěli vrátit.

Už více než sto let nám podobnou službu dělá dvojice mladého pána a jeho sluhy, Bertieho Woostera a Jeevese, anglického autora Pelhama Grenvilla Woodehouse (1881–1975). Ve více než padesáti povídkách a románech se k našemu velkému potěšení utkává nenahraditelný Jeeves nejen se zamilovanými přáteli, diktátorskými tetičkami, bohatými strýčky, nepřístupnými krasavicemi a jejich rozmary, bulvárními novináři, Američany, nezletilými příbuznými a v neposlední řade s obřími čuníky, ale především se svým pánem Bertiem Woosterem, který se s neutuchajícím nadšením řítí do každé katastrofy.

Obsah:
1. Jeeves se ujímá Bertieho
2. Jeeves v čase jarním
3. Na pomoc Feddiemu
4. Bingo a další drahoušek
5. Tvrdá zkouška Tuppho Gossopa

Rozhlasová dramatizace Vít Vencl, překlad J. Z. Novák, dramaturgie Renata Venclová, hudba Jan Čtvrtlík, mistr zvuku Radek Veselý, režie Martina Schlegelová.

Série Jeeves

Obálka audioknihy Jeeves aneb anglický Saturnin