Obálka audioknihy Pro každého nebe

Interpret: Václav Postránecký
Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2011

Hra podle knihy, která obsahuje Osm dialogů, jak je autorka sama nazývá, vznikalo v průběhu celé druhé poloviny dvacátého století. Dialogy představují autorku jao vášnivou diskutérku, která má na věci jasný názor: Svým nosem se dotýkáme zracdla, v němž se odráží naše lidské slabosti, pochybnosti, touhy a pokrytectví.
Květa Legátová je pseudonymem autorky (1919), která vystudovala fyziku a matematiku, po krátkém válečném působení na brněnské konzervatoři, kde učila němčinu, působila na školách v zapadlých Beskydech. Jako politicky nespolehlivá byla často překládána z jedné školy na jinou. Z této oblasti valašských i slováckých kopanic také čerpá náměty svých baladických próz.

Pro každého nebe - dialog mezi nebem a peklem... Rozhlasová hra známé autorky Věry Legátové. předčítají Václav Postránecký – Malec a Karel Pospíšil – anděl v režii Ivan Chrze.