Obálka audioknihy První mezi rovnými

Vydavatel: SAGA Egmont
Vydáno: 2022
Velikost: 1.01 GB

ČTYŘI AMBICIÓZNÍ MUŽI. JEDEN CÍL.

PREMIÉREM SPOJENÉHO KRÁLOVSTVÍ SE TOTIŽ MŮŽE STÁT JEN JEDEN Z NICH.

Píší se šedesátá léta a do Dolní sněmovny britského parlamentu se dostávají čtyři mladí a ambiciózní poslanci. Zatímco syn hraběte Charles Seymour se narodil se zlatou lžičkou v puse, jeho spolustraník Simon Kerslake pochází ze skromných poměrů. Ani jejich protivníci by nemohli být rozdílnější – otec Raymonda Goulda pracuje jako řezník a otec Andrewa Frasera je bývalým primátorem Edinburghu. Přes všechny rozdíly však všichni odhodlaně stoupají na politickém žebříčku k jedinému cíli a pro vítězství jsou ochotni udělat naprosto cokoliv...

Tento napínavý politický thriller od britského bestsellerového autora Jeffreyho Archera popisuje více než tři dekády nelítostných politických bojů, které podrobí těžké zkoušce čest, loajalitu i rodinný život všech zúčastněných.Jde opravdu o všechno, protože tahle hra může mít jen jednoho vítěze. Kdo nakonec získá klíče od londýnské Downing Street číslo 10?

Aleš Procházka je český herec a dabér, známý například ze seriálu Ordinace v růžové zahradě nebo jako Klement Gottwald z historického filmu Toman. Podílel se na dabování mnoha filmů a seriálů, svůj hlas často propůjčuje například Tomu Hanksovi. Namluvil také Alana Rickmana v roli Severuse Snapea v legendární filmové sérii o Harrym Potterovi. Za roli Manka ve stejnojmenném snímku Mank obdržel v roce 2021 Cenu Františka Filipovského za nejlepší mužský herecký výkon v dabingu.

Jeffrey Archer je britský bestsellerový autor a bývalý politik. Vystudoval univerzitu v Oxfordu a stal se poslancem Parlamentu, členem Sněmovny lordů a také zástupcem předsedy Konzervativní strany. Jeho politická kariéra skončila skandálem a od té doby se Archer naplno věnuje psaní – po celém světě se dosud prodalo více než 275 milionů výtisků jeho knih. Jeho nejslavnějším dílem je zřejmě sedmidílná „Cliftonova kronika" a proslulý román „Kane a Abel", který obsadil první příčku v žebříčku bestsellerů listu New York Times a podle něhož byla natočena populární minisérie s Peterem Straussem a Samem Neillem v hlavních rolích. Po uvěznění za křivé svědectví v roce 2001 napsal Jeffrey Archer vysoce oceňovanou třídílnou knižní sérii nazvanou „Vězeňský deník" („Peklo", „Očistec" a „Ráj") inspirovanou vlastními zážitky a volně strukturovanou podle Dantovy Božské komedie.

Audiokniha První mezi rovnými – politický thriller Jeffreyho Archera čte Aleš Procházka.