Obálka audioknihy Stopařův průvodce Galaxií 2: Restaurant na konci vesmíru

Vydáno: 2020
Série: Stopařův průvodce Galaxií díl 2

Existuje teorie,
která tvrdí, že kdyby jednou někdo přišel na to, k čemu vesmír je a proč tu je, vesmír by okamžitě zmizel a jeho místo by zaujalo něco ještě mnohem bizarnějšího a nepravděpodobnějšího.

Existuje jiná teorie,
která tvrdí, že už se stalo.

Ve druhé části slavné série začínající po zkáze planety Země, nejprve bývalý galaktický prezident Zafod Bíblbrox, zkušený vesmírný stopař Ford Prefect, jeho pozemský kamarád Arthur Dent a dívka Trillian jen o vlásek uniknout jisté smrti z pracek tupých Vogonů. Po řadě neuvěřitelných peripetií, zahrnující setkání s absolutním vládcem vesmíru, se cesty přátel opět spojí aby se vydali na cestu časem do nejluxusnější restaurace, jaká kdy existovala či bude existovat. Restaurant na konci Vesmíru totiž jako jediný podnik umožňuje vidět samotný a totální a destrukční a …..prostě konec všeho Vesmíru.

DOUGLAS ADAMS
Anglický spisovatel, autor ozhlasových her a hudebník. Čtenáři ho mohou znát i pod jmény Bop Ad, které vzniklo špatným výkladem nečitelného podpisu, nebo pod iniciálami DNA. Proslul pěti díly Stopařova průvodce galaxií, které byly nejprve uvedeny v rádiu a posléze převedeny i do televizní a komiksové podoby. Autorsky se podílel na populárním sci-fi seriálu Doctor Who. Mezi jeho další díla patří romány s hlavní postavou Dirka Gentlyho nebo dokumentární publikace Ještě je můžeme vidět – výprava za vymírajícími živočichy, která byla převedena do rozhlasové podoby pro BBC. Ke konci života působil jako vyhledávaný lektor, přednášející o moderních technologiích a životním prostředí.

VOJTĚCH KOTEK
Pochází z divadelnické rodiny, jeho otec Václav Kotek byl hercem v divadle Járy Cimrmana a maminka Alena vystudovala produkci na DAMU. Už od dětství účinkoval v řadě televizních filmů, inscenací a seriálů a věnoval se dabingu – proslavila ho zejména postava čaroděje Harryho Pottera ve slavné filmové sérii. Příležitost v celovečerním hraném filmu mu přinesly snímky Únos domů (2002) režiséra Ivana Pokorného a role Rendyho ve filmu Snowboarďáci (2004) Karla Janáka. V roce 2019 pak zazářil v roli Františka Štěpána Lotrinského, manžela císařovny, v historické minisérii Marie Terezie. Jako filmový režisér debutoval celovečerním filmem Padesátka (2016). Vedle herectví se věnuje moderování a hraje na baskytaru v hudební skupině TH!S.

Nahrávka vznikla podle knihy Douglase Adamse Stopařův průvodce 2 – Restaurant na konci vesmíru, vydané nakladatelstvím Argo v roce 2011. Copyright © Completely Unexpected Productions Ltd 1980. All Rights Reserved. Z anglického originálu The Restaurant at the End of the Universe, vydaného nakladatelstvím Pan Books v Londýně roku 1980, přeložila Jana Hollanová. Translation © Jana Hollanová 1991, 1999, 2002, 2008. Čte Vojtěch Kotek. Režie Zuzana Burianová. Hudba Mario Buzzi. Zvuk Pavel Štěpánek. Vyrobilo studio SoundGuru. Ilustrace na obálce © Pavel Rút. Grafická úprava obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2020.

Audiokniha Restaurant na konci vesmíru obsahuje druhou část kultovní sci-fi série která ukazuje, že opravdová zábava nastává až po zkáze planety Země... Autor Douglas Adams, čte Vojtěch Kotek.

Série Stopařův průvodce Galaxií