Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Kočka a město

Kočka a město

Nick Bradley

Délka: 10 h 16 min
Interpret: Ondřej Brousek
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 579 MB

Tokio je největší vězení na světě – třicet milionů obyvatel. A přece mají šanci.

V mraveništi hustě obrostlém mrakodrapy se člověk šťastnějších obzorů nedohledá, a tak v něm mnohdy živoří jako samotář, zoufalec či troska. Když však jistá kaliková kočka se zelenýma očima, kterou žádaný tatér ztvárnil na dívčí kůži, sklouzne ze zad zákaznice a začne se japonskou metropolí proplétat jako tulačka, vypukne v důmyslně spředeném povídkovém pásmu Nicka Bradleyho rozruch větší než na třídě Šindžuku. Nezištná šelma dává Tokijčany dohromady, aby navázala zpřetrhané nitky, a bere si na starost víc než devět pověstných životů. Bezdomovec přespávající v opuštěném kapslovém hotelu, lingvistka ztracená v překladu i sama v sobě, mladík zabředlý do virtuálna, macho křísnutý pásovou výrobou, ba i vyhořelý detektiv a další lidské mátohy dostanou díky neobyčejné micce šanci zase pocítit svobodu, jaká z kouzelného zvířete sálá.

Klubíčko osudů tokijských ztracenců nadchne příznivce magické poetiky Harukiho Murakamiho a Davida Mitchella. Potěší i milovníky koček, které naše příběhy hebce spřádají už po staletí.

NICK BRADLEY
Rodák z jihoanglického lázeňského města Bath vystudoval anglistiku na Oxfordu a podobně jako jeho krajan a literární vzor David Mitchell strávil deset učednických let v Japonsku. V Hirošimě a Tokiu působil například jako překladatel videoher, fotograf, učitel angličtiny a po návratu i jako lektor japonštiny, kterou ovládá plynně. Nyní žije a přednáší v Norwichi v hrabství Norfolk. Na zdejší vyhlášené University of East Anglia, jež světu dala britská spisovatelská esa formátu Kazua Ishigura, Iana McEwana či Rose Tremainové, právě dokončuje doktorandské studium tvůrčího psaní. Jako badatel se specializuje na zobrazení koček v japonské literatuře. Jeho prvotina Kočka a město (2020) vyšla už v jedenácti jazycích.

Copyrights:
Audiokniha (P) & © OneHotBook, 2021. Všechna práva vyhrazena.

Audiokniha Kočka a město – propletené příběhy o kočkách, Tokiu, osamělosti a vykoupení. Autor Nick Bradley, čtou Ondřej Brousek, Otakar Brousek ml. a Pavla Beretová.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma