Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Les v domě

Les v domě

Alena Mornštajnová

Délka: 8 h 45 min
Interpret: Ivana Uhlířová
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2023
Typ souboru: MP3
Velikost: 494 MB

MLÁDÍ JE NĚKDY K NEPŘEŽITÍ…

Dětská hrdinka nového románu Aleny Mornštajnové se zdá být všem na obtíž. Otec se vypařil během povodní, matka raději tráví čas se svými amanty a dědeček s babičkou, kterým zůstala viset na krku, pro ni nemají jediné vlídné slovo. Mlčenlivá cácora, jak jí nedůtklivá babička přezdívá, tak vede hodně osamělou existenci, jen s nástupem do školy vymění svou imaginární kamarádku Moniku za přátelství s živelnou a upovídanou spolužačkou Ester, v jejímž stínu pak tráví nelehká léta dospívání. Stále se však nemůže zbavit hluboce zakořeněného strachu z lesa, který v ní probouzí děsivé vzpomínky. Ale o takových věcech se v jejich domě nikdy nemluví…

Dosud nejtemnější příběh z pera oblíbené české autorky, o jehož protagonistku se nepřestanete strachovat...

ALENA MORNŠTAJNOVÁ
Vystudovala angličtinu a češtinu na Filozofické fakultě Ostravské univerzity. Pracovala jako lektorka anglického jazyka a překladatelka, v současné době žije ve Valašském Meziříčí a věnuje se převážně psaní. Debutovala románem Slepá mapa (2013). Její druhá próza Hotýlek (2015) a zejména další román Hana (2017) se setkaly s pozitivními ohlasy jak u čtenářů, tak u kritiky. V roce 2018 se autorka stala dvojnásobnou vítězkou Ceny Česká kniha, když román Hana vyhlásila za nejlepší českou prózu uplynulého roku jak odborná, tak studentská porota. Tehdy v Albatrosu vydala i svůj první příběh pro děti Strašidýlko Stráša (2018). Pro malé čtenáře pak v roce 2022 napsala ještě knížky Kapka Ája a Teribear: Tajemství modré krabice. Její další román Tiché roky (2019) se stal absolutním vítězem čtenářské ankety Kniha roku – Čtení tě mění. Následoval román Listopád (2021), s nímž opět vyhrála Cenu Česká kniha, a v roce 2023 publikovala svůj zatím poslední román Les v domě.

IVANA UHLÍŘOVÁ
Středoškolské studium absolvovala česká divadelní a filmová herečka na ostravské Janáčkově konzervatoři. Poté působila v Divadle Petra Bezruče v Ostravě, následovalo angažmá v divadle v Karlových Varech a po několikaleté pauze se jí nakonec podařilo prosadit se v několika profesionálních divadlech v Praze i Brně. Nejvýznamnější bylo její působení v Divadle Komedie, v současné době působí ve Studiu Hrdinů, kromě toho však hostovala na německých scénách ve Vídni, v Mnichově, Brémách i Zürichu. Dvakrát získala Cenu Alfréda Radoka, poprvé jako Talent roku 2006 a o čtyři roky později v kategorii Ženský herecký výkon za roli Alžběty v inscenaci Víra, láska, naděje. Před kamerou se poprvé a hned nezapomenutelným způsobem představila ve snímku Nuda v Brně (2003), od té doby se pravidelně objevuje ve filmech (mj. Pouta, Hlava-ruce-srdce, Odcházení, Klauni, Hořící keř, Dědictví aneb Kurva se neříká, Teorie tygra, Tátova volha, Hmyz, Kurz manželské touhy, Arvéd) i televizních seriálech (např. Život a doba soudce A. K., Co ste hasiči, Sedm schodů k moci).

Copyrights:
Audiokniha (P) & © OneHotBook, 2023. Všechna práva vyhrazena.

Audiokniha Les v domě, autorka Alena Mornštajnová, čte Ivana Uhlířová.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma