Obálka audioknihy Čekání na nekonečno

Interpret: Vladislav Beneš
Vydavatel: Audiotéka, MOBA
Vydáno: 2023

Život architekta Tomáše Merce je plný emocí a zároveň plný chladu – v rodině i v zaměstnání má spíše známé než přátele. S lehkostí jemu vlastní navazuje nové milostné vztahy a se stejnou lehkostí je ukončuje. Je milován i nenáviděn, sám však nedokáže jedno ani druhé. Žije životem bez hlubšího smyslu, ačkoli v mládí vnímal sám sebe úplně jinak. Vše je náhle jiné a tato skutečnost mu nastavuje zrcadlo. Znovu se dívá na lidi ve svém okolí a snaží se je vidět pohledem, o který se předtím nikdy nepokusil…

FRANTIŠEK NIEDL
František Niedl se narodil v Českých Budějovicích a vystudoval SPŠ elektrotechnickou. Prošel profesemi elektromontér, obsluha vodní elektrárny, obsluha rozvodny, byl učitelem v autoškole a byl majitelem cestovní kanceláře. Má rád přírodu, motorky, koně, jachtink, literaturu a historii. Kromě románů píše i povídky, které se objevují v přílohách deníků, nebo jsou vysílány v rozhlase a také vychází knižně.

VLADISLAV BENEŠ
Vladislav Beneš se narodil v roce 1956 v Praze. Již od dětství působil v dabingu a také jako dětský herec ztvárnil několik divadelních rolí. Po gymnáziu vystudoval herectví na DAMU. V roce 1980–1982 získal angažmá v Divadle J. Průchy v Kladně a od roku 1982 je členem činohry Národního divadla v Praze. Kromě hraní se Vladislav Beneš věnuje také divadelní režii a působí jako pedagog na pražské konzervatoři. Je jedním z našich nejlepších dabingových herců. Svůj nezaměnitelný hlas propůjčil například Richardu Gereovi nebo Pierci Brosnanovi. Je velice populárním rozhlasovým hercem a v poslední době také vyhledávaným interpretem audioknih.

Audiokniha Čekání na nekonečno, autor František Niedl, čte Vladislav Beneš, režie Helena Rytířová.