Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Šimek & Sobota Komplet 1977–1983: Klasika a objevy

Šimek & Sobota Komplet 1977–1983: Klasika a objevy

Miloslav Šimek

Délka: 12 h 47 min
Interpret: Miloslav Šimek
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2018
Série: Šimek a Sobota
Typ souboru: MP3
Velikost: 721 MB

Audiokniha Šimek & Sobota Komplet 1977–1983: Klasika a objevy obsahuje to nejlepší ze skečů Šimka a Soboty z konce sedmdesátých a začátku osmdesátých let. Hovoří a zpívají Miloslav Šimek, Luděk Sobota, Petr Nárožný, Jana Svobodová, Luboš Svoboda, Uršula Kluková, Valerie Čižmárová, Viktor Sodoma, Pavel Bobek, Zuzana Burianová, Miluše Voborníková, Miroslav Paleček, Michael Janík, Hana Zagorová, Petra Černocká, Jitka Molavcová, Jiří Korn, Miroslav Horníček, Miloš Kopecký, Karel Šíp, Jaroslav Uhlíř, Eva Olmerová, Jiří Dědeček a desítky dalších.

Záznam vývoje humoru dvou významných představitelů komiky z konce sedmdesátých a začátku osmdesátých let Tento komplet navazuje na předchozí boxy Šimek & Grossmann (SU6183-2) a Šimek & Sobota & Nárožný (SU6401-2).

Zachycuje vývoj humoru Miloslava Šimka a jeho divadelní skupiny v letech 1977-1983, v němž došlo k postupnému přerodu společné komické trojice s Petrem Nárožným ve dvojici Šimek & Sobota, kteří se v této době pokouší znovu definovat své autorské a interpretační partnerství. V kompletu se můžeme přesvědčit, že Šimek a Sobota byli ve své době respektováni jako nositelé originálního a nápaditého humoru a jako takoví účinkovali nejen v divadle Semafor, ale objevovali se i v různých televizních pořadech a na gramofonových deskách. Odtud také pocházejí záznamy použité na kompletu. Cílem výsledné kompilace ale není jen zmapování vývoje humoru obou protagonistů. Jde i o zachycení atmosféry doby v tématech, jimiž bavili své publikum, a v hudebním doprovodu, tedy v písních zpěváků, kteří patřili ke stálému přátelskému týmu dvojice těchto komiků.

Výběr a sestava Jan Richter, Lukáš Sýkora, Jakub Kamberský a Oldřich Zámostný.

více

Série Šimek a Sobota

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma