Obálka audioknihy Strašidlo cantervillské

Interpret: Tereza Císařová
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2020

Duchařská komedie z prostředí starobylého anglického zámku, který koupila bohatá americká rodina. V komnatách šlechtického sídla však již řadu staletí straší duch bývalého majitele… Wildeova svěžest absurdního humoru, ironičnost a nadsázka se skrývají v jeho nejslavnější próze Strašidlo cantervillské vydané v roce 1887. Od té doby patří mezi největší světové bestsellery. Proto i autoři dramatizace tohoto nadčasového díla k němu přistupovali s velkou pokorou, aby všichni posluchači této audio nahrávky měli stejně krásný pocit, jako při čtení samotné knihy.

Audiokniha Strašidlo cantervillské obsahuje českou dramatizaci na motivy povídky Oscara Wildea. Autor Jan Jiráň a Jonáš Pilka. Účinkují Petr Čtvrtníček, Jiří Lábus, Jaroslava Kretschmerová a další