Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Nové hrůzostrašné pohádky

Nové hrůzostrašné pohádky

Jiří Žáček

Délka: 1 h 16 min
Interpret: Josef Somr
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2017
Série: Hrůzostrašné pohádky
Typ souboru: MP3
Velikost: 71 MB

Děti, které se rády bojí doma pod peřinou, se mají na co těšit! Josef Somr opět vypráví o dracích, loupežnících, jednoočkách, trojočkách a dalších strašidelných bytostech. Ale buďte bez obav – Jiří Žáček svým výběrem textů a jejich dokonalým převyprávěním nikterak nepřekročil hranice laskavosti pohádkového světa, které už dlouho posouvají tvůrci různých animovaných televizních příběhů určených dětským divákům za únosné meze. A navíc, dává nám nahlédnout do pokladnice lidové slovesnosti různých národů Evropy s poznáním, že pohádky vycházející z osobitosti jejich kulturních tradic si jsou velmi podobné.

Tato výpravná sbírka pohádkových příběhů má svého předchůdce v audioknihách Hrůzostrašné pohádky a Hrůzostrašné pohádky podruhé.

Jiří Žáček (1945)
Dětství a školní léta prožil v jihočeských Strakonicích. Vystudoval Střední průmyslovou školu stavební ve Volyni (1959-1963) a stavební fakultu ČVUT v Praze (1963-1970). Po tříleté praxi na vodohospodářské správě v Benešově u Prahy dezertoval od inženýrství k literatuře. Do roku 1991 pracoval jako redaktor nakladatelství Československý spisovatel, necelý půlrok v nakladatelství Carmen, v létech 1992-1994 v časopise Vlasta. Od té doby spisovatel na volné noze. Žije v Praze, je ženatý a má dvě děti. O psaní pro děti říká: „Kolegové psavci obvykle tvrdí, že psát pro děti je obtížnější. Mně to převlékání do dětské duše, bez něhož se pro malé čtenáře psát nedá, vždycky připadalo snadné, protože jsem – ať chci nebo nechci – homo ludens neboli člověk hravý. Proto jsme doma se ženou řádku let vášnivě hráli scrabble; zúčastnili jsme se dokonce dvou ročníků mistrovství ČR v kategorii veteránů.“

Josef Somr (1934)
Patří k nejvýznamnějším hercům českého divadla i filmu. Byl zakládajícím členem Činoherního klubu, od roku 1978 působil v Národním divadle. Před filmovou kamerou debutoval v roce 1964 ve snímku Obžalovaný a o dva roky později vytvořil postavu výpravčího Hubičky v oscarovém filmu Ostře sledované vlaky. Desítky postav ztvárnil v dalších filmech i televizních inscenacích. Jeho nezaměnitelný hlas pravidelně slýcháme i v rozhlase.

Nahrávka vznikla podle knihy Jiřího Žáčka Hrůzostrašné pohádky pro malé strašpytlíky vydané nakladatelstvím Slovart v roce 2011. | Copyright © 2011 Jiří Žáček | Čte Josef Somr | Hudbu složil a nahrál Jiří Pazour (klavír) | Výběr, sestava a režie Jiří Tušl | Zvuková režie, střih, mix a mastering Miloš Kot | Natočeno ve studiu DAMU | Ilustrace © Adolf Born | Design obalu Ondřej Fučík | Odpovědná redaktorka Karolina Srncová | Vydalo Tympanum, s. r. o., v červnu 2017.

Nové hrůzostrašné pohádky - audiokniha obsahuje pohádky o strašidelných stvořeních z říše fantazie. Autor Jiří Žáček. Čte Josef Somr. Režie Jiří Tušl. Mistr zvuku Miloš Kot .

více

Série Hrůzostrašné pohádky

Obálka audioknihy Hrůzostrašné pohádky
Hrůzostrašné pohádky
Obálka audioknihy Hrůzostrašné pohádky podruhé
Hrůzostrašné pohádky podruhé
Obálka audioknihy Nové hrůzostrašné pohádky
Nové hrůzostrašné pohádky

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma