Obálka audioknihy Hrůzostrašné pohádky podruhé

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2014
Série: Hrůzostrašné pohádky

A proč hrůzostrašné? Protože čím víc nám běží mráz po zádech, tím dychtivěji čekáme na šťastné rozuzlení. Ale buďte bez obav, Jiří Žáček svým výběrem textů a jejich dokonalým převyprávěním nikterak nepřekročil hranice laskavosti pohádkového světa, které už dlouho posouvají tvůrci různých animovaných televizních příběhů určených dětským divákům za únosné meze. A navíc, dává nám nahlédnout do pokladnice lidové slovesnosti různých národů Evropy s poznáním, že pohádky vycházející z osobitosti jejich kulturních tradic si jsou velmi podobné. A ještě něco. Pohádky mají děti najraději, když jim je někdo vypráví. V našem případě je to pan Josef Somr, jehož osobitý, podmanivý a laskavý přednes si zamilovalo několik generací posluchačů.
Tak ať se vám hezky poslouchá!

Tato výpravná sbírka pohádkových příběhů má svého předchůdce v audioknize Hrůzostrašné pohádky a pokračování v Hrůzostrašných pohádkách potřetí, které jsou všechny namluvené vypravěčem Josefem Somrem. A pokud si Vaše děti zamilovaly Žáčkův pohádkový svět a rády si hrají na malé kouzelníky, můžete jim pustit od téhož autora i Čarodějné pohádky a Čarodějné pohádky podruhé v nezapomenutelném podání Petra Kostky.

Jiří Žáček (1945)
Dětství a školní léta prožil v jihočeských Strakonicích. Vystudoval Střední průmyslovou školu stavební ve Volyni (1959-1963) a stavební fakultu ČVUT v Praze (1963-1970). Po tříleté praxi na vodohospodářské správě v Benešově u Prahy dezertoval od inženýrství k literatuře. Do roku 1991 pracoval jako redaktor nakladatelství Československý spisovatel, necelý půlrok v nakladatelství Carmen, v létech 1992-1994 v časopise Vlasta. Od té doby spisovatel na volné noze. Žije v Praze, je ženatý a má dvě děti. O psaní pro děti říká: „Kolegové psavci obvykle tvrdí, že psát pro děti je obtížnější. Mně to převlékání do dětské duše, bez něhož se pro malé čtenáře psát nedá, vždycky připadalo snadné, protože jsem – ať chci nebo nechci – homo ludens neboli člověk hravý. Proto jsme doma se ženou řádku let vášnivě hráli scrabble; zúčastnili jsme se dokonce dvou ročníků mistrovství ČR v kategorii veteránů.“

Josef Somr (1934)
Patří k nejvýznamnějším hercům českého divadla i filmu. Byl zakládajícím členem Činoherního klubu, od roku 1978 působíl v Národním divadle. Před filmovou kamerou debutoval v roce 1964 ve snímku Obžalovaný a o dva roky později vytvořil postavu výpravčího Hubičky v oscarovém filmu Ostře sledované vlaky. Desítky postav ztvárnil v dalších filmech i televizních inscenacích. Jeho nezaměnitelný hlas pravidelně slýcháme i v rozhlase.

Hrůzostrašné pohádky podruhé - audiokniha obsahuje druhou sbírku strašidelných pohádek, jejichž autorem je Jiří Žáček a které potěší i příjemně zamrazí všechny malé strašpytlíky. Čte Josef Somr. Režie Jiří Tušl.

Série Hrůzostrašné pohádky

Obálka audioknihy Hrůzostrašné pohádky