Obálka audioknihy Osmijanko

Interpret: František Kovár
Vydavatel: Wisteria Books
Vydáno: 2021

Kompletnú neskrátenú verziu knihy s neuveriteľnou chuťou číta OSEM skvelých hercov: František Kovár, Božidara Turzonovová, Boris Farkaš, Zuzana Kronerová, Marián Miezga, Oľga Belešová, Juraj Kemka a Slávka Halčáková.

V nových rozprávkach Kristy Bendovej Osmijanko opäť vymýšľa rozmarné príhody plné dobrodružstiev a využíva pritom vtipnú a originálnu hru so slovom. Okrem Osmidunča sa zoznámite aj s veselým prasiatkom Osmičunčom a čaká vás veľa zábavy nielen pri prasiatkovských, ale aj pri nočných, dračích, školských, hudobných, prekážkových, štefanských či porekadlových rozprávkach! Sprevádzať vás bude opäť osmička skvelých hercov. Príjemné počúvanie, kamaráti naši!

KRISTA BENDOVÁ
Poetka, prozaička, novinárka a dramatička, známa predovšetkým ako autorka kníh pre deti a mládež, manželka básnika Jána Kostru a mama troch synov. Písala knihy pre deti od 5 do X rokov, pre všetkých, ktorí neprestali byť deťmi a radi sa nechajú unášať fantáziou. Na jej riekankách Čačky hračky (1949) si brúsia jazýček aj dnešné deti. V roku 1967 napísala nestarnúce Opice z našej police a s veľkou popularitou sa stretli aj ďalšie, dnes už kultové postavičky Osmijanko s Osmidunčom z knihy Osmijankove rozprávky.

nahrávka a mix BMT studio 2021
autor: ©Krista Bendová (dedičia)/LITA 2021
interpreti: Ⓟ F. Kovár, B. Farkaš, M. Miezga, J. Kemka, B. Turzonovová, Z. Kronerová, O. Belešová, S. Halčáková 2021
zvuk © Miroslav Králik 2021
hudba © ionics, mr_B_Music_Studio, Miro Králik 2021
réžia © Barbora Kardošová 2021
ilustrácie © Svetozár Mydlo 2016
dizajn obálky © Svetozár Mydlo, dedičia 2016.
grafická úprava © Ryc Trable 2021
Vyrobila WISTERIA BOOKS s.r.o. Bratislava a Vydavateľstvo BUVIK, s. r. o. Ⓟ 2021 © 2021

Audiokniha Krista Bendová: Osmijanko rozpráva 8x8 = 64 NOVÝCH rozprávok.