Obálka audioknihy Proměny doby

Interpret: Milan Švihálek
Vydavatel: Milan Švihálek
Vydáno: 2020

V roce 2002 byl prof. Peřina za své vědecké výsledky a mimořádnou životní kariéru vyznamenán prezidentem Václavem Havlem. Jde o významného představitele olomoucké Palackého univerzity a autora více než tří set odborných publikací včetně monografií s několika tisíci citací. Jeho cesta za vzděláním byla mimořádně obtížná, protože Peřina pocházel ze starého sedláckého rodu a jeho „nevhodný“ kádrový profil byl od dětských let příčinou neustálých ústrků a osočování. Jeho talent se však přes všechny myslitelné překážky prosadil a tak nakonec dosáhl nejvyšších vědeckých met. Podílel se na mnoha významných mezinárodních projektech, spolupracoval například s americkou NASA, a kromě jiných vědeckých ocenění obdržel od Mezinárodní komise pro optiku prestižní Cenu Galilea Galileiho, (tzv. „optického Oscara“). Audiokniha vydaná k Peřinově životnímu jubileu popisuje neuvěřitelně dobrodružnou a strastiplnou pouť kluka ze zapadlé východočeské vesničky Odřepsy k vrcholům světové vědy.

MILAN ŠVIHÁLEK
Novinář, scenárista, moderátor a spisovatel působil dlouhá léta v ostravském televizním studiu. Věnoval se především dokumentárním žánrům, cestopisům a vzdělávacím pořadům. Od roku 1986 se soustřeďuje na literární tvorbu, vydal více než 20 knížek, z nichž většina byla rozebrána. V posledních letech pilně spolupracuje s Českým rozhlasem a načítá audioknihy.

Audiokniha Proměny doby byla natočena koncem roku 2019 podle literární předlohy Jana Peřiny.
Úprava textu: © Milan Švihálek
Interpretace: © Milan Švihálek
Zvuková spolupráce: © Vojtěch Dluhý
Hudební motivy: © Seven Oceans Video

Audiokniha Proměny doby obsahuje vzpomínky na dětství, studijní léta a počátky kariéry věhlasného českého vědce-optika prof. RNDr. Jana Peřiny, DrSc. Literární předlohu Jana Peřiny upravil a načetl Milan Švihálek.