Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Digiděti

Digiděti

Jan Kršňák

Délka: 11 h 10 min
Interpret: Vilém Čapek
Vydavatel: Jota
Vydáno: 2023
Typ souboru: MP3
Velikost: 630 MB

JAK PEČOVAT O DĚTI, O NĚŽ SOUČASNĚ PEČUJÍ DIGITÁLNÍ TECHNOLOGIE?

Všechny děti a rodiče spojuje láska. Láska přeskakuje též mezi člověkem a světem. A také mezi dětskýma očima a Youtubem nebo počítačovou hrou. O takové lásce se v této audioknize mluví jako o lásce k poznání. Je to ona, kdo děti poutá k obrazovkám. Když rodiče svým dětem věnují pozornost, dávají jim lásku. Děti pak klidně a spokojeně rostou vstříc životu. Když věnujeme pozornost internetu, také roste, ale otázkou je, jak klidně a spokojeně spolu s ním rosteme my.

Co se děje s člověkem, zatímco kolem probíhá digitalizace společnosti a noří se do vln informačního oceánu?

Dozvíte se, kolik času s obrazovkami je tak akorát, aby děti obstály v budoucnosti a současně cestou nepoztrácely své lidství, kdy koupit dětem první telefon, jak v domácnosti nastavit pravidla používání obrazovek, jaká nebezpečí a jaké dovednosti síť přináší nebo jak můžete napomoci proměně školního vyučování, aby bylo pro děti přínosem i v digitálních časech.

Audiokniha Digiděti vám pomůže rozehnat nejistoty a obavy spojené s výchovou dětí obklopených obrazovkami a lépe pochopit dobu, v níž žijeme.

JAN KRŠŇÁK
Jan Kršňák – zklidňovatel digidětí a digidospělých. Narozen roku 1979. Počítač má od 11 let, mobil od roku 2000. Pubertu proležel před televizí, přičemž si lehával na bok, takže vídal obrazovku otočenou o 90°–180°. Od mládí pouštěl na videu akční filmy sobě i o mnoho let mladšímu bratrovi. Hodiny hrál počítačové hry a hodiny sledoval bratry, jak dělají totéž. Všichni společně neposlouchali bědující matku, přestože ji moc dobře slyšeli.

Vystudoval filmovou vědu na FF UK, takže je absolventem vysoké školy vidění. Ve škole hodně sledovali filmy a povídali si o nich. Jan se díval i po škole i za školou. Díval se pořád. Stejně tolik četl. Pak odjel na prázdniny do Španělska. Trvaly asi čtyři roky. Žil v Santiagu de Compostela, kde se snažil zapomenout vše, co mu dala vysoká škola a pokračoval v prohlubování znalostí o vidění. Na vrcholu hory Pico Sacro mu jeden dobrý muž řekl, že by se měl dívat srdcem. Trvalo mu roky, než začal cítit, co ten muž říkal.

Dnes se vedle přemýšlení a psaní o médiích, dětech a rodičích, věnuje filosofii, intuitivní pedagogice, tvorbě nového světa a podpoře Institutu pro podporu inovativního vzdělávání. Rád si povídá s lidmi o životě, který si žijeme, a rád navštěvuje školy a diskutuje s dětmi. Je také autorem fresek na říčanském nádraží a bez mobilu bos šel 19 dní z Prahy do Beskyd.

VILÉM ČAPEK
Vilém Čapek *1975 - po studiích na Konzervatoři v Praze velmi rychle zamířil na Moravu, a to přímo do Brna. Od roku 1997 je členem souboru Divadla Radost. Díky svému výraznému hereckému typu měl štěstí na krásné role, jako třeba Don José v Carmen, Limonádový Joe ve stejnojmenném westernovém představení nebo Claudius v Hamletovi. Kromě divadla se už přes dvě desítky let věnuje také dabingu, slyšet ho tak můžete v oblíbených seriálech Krok za krokem, Divoká kočka, Buffy – přemožitelka upírů, Dům loutek nebo filmech Trestanec či Spider-man: Bez domova. Ve volném čase ale vyhledává aktivity spíše klidné. Rád chodí po horách, zvelebuje rodinný dům a doplňuje svůj seznam shlédnutých filmů.

Nahrávka vznikla podle knihy Jana Kršňáka Digiděti vydané Nakladatelstvím JOTA v roce 2023. Copyright © Jan Kršňák, 2022. Audiokniha © Nakladatelství JOTA, s. r. o., 2023. Čte Vilém Čapek. Hudba, režie, střih a mastering Jiří Lukášek. Vydalo Nakladatelství JOTA, s. r. o., v roce 2023.

Audiokniha Digiděti, autor Jan Kršňák, čte Vilém Čapek.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma